Header Reklam
Header Reklam

Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’ne thyssenkrupp Asansör İmzası

20 Ocak 2021 Dergi: Ocak-Şubat 2021
Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’ne thyssenkrupp Asansör İmzası

Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi için 22 asansör 6 yürüyen merdiven kurulumunu gerçekleştiren thyssenkrupp Asansör, hastanelerin mobilitesini sağlarken deprem izolatörlerinin olduğu kata inmek için özel tasarım 2 adet asansör ile acil durumlarda ulaşımı kolaylaştırdı.

Dünyada her gün milyonlarca kişinin konforlu yolculuk yapmasına olanak tanıyan thyssenkrupp Asansör, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin yürüttüğü İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında yeniden inşa edilen Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’nin 22 asansör ve 6 yürüyen merdiven kurulumunu tamamladı. thyssenkrupp Asansör, 6 adet sedye, 2’si itfaiye olmak üzere 8 adet genel kullanım, 5 adet lojistik, 1 adet laboratuvar, 1 adet helikopter pisti erişimli acil durum, 1 adet morg asansörü kurulumu ile mobilite çözümleri sağladı. Daha önceki adıyla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Türk tıp dünyasına çalışmalarıyla öncülük eden Prof. Dr. Süleyman Yalçın’ın adı verildi.

“Projede yer almaktan mutluyuz”

thyssenkrupp-Asansor-CEO-su-Artug-OzerenProje kapsamında çok yoğun bir tempoda çalışıldığını belirten thyssenkrupp Asansör CEO’su Artuğ Özeren, “İstanbul, acil durum hazırlık projesi kapsamında sismik izolatörler ile depreme dayanıklı olarak yeniden yapılan, çevre ve enerji dostu hastane projesine teknolojilerimizle mobilite sağlamaktan son derece mutluyuz. 180 bin metrekare kapalı alanda 758 yatak kapasitesine sahip hastanenin birinci fazı için, 22 asansör ve 6 adet yürüyen merdivenimizle mobilite sağladık. Sismik izolatör teknolojisiyle inşa edilen hastanede, deprem anında sismik izolatörlerinin bulunduğu kata inen 2 adet özel dizayn asansörün de kurulumunu gerçekleştirdik. Hastanenin bir an önce mobilite kazanarak hizmete açılabilmesi için pandemi süreci boyunca tüm koruyucu önlemleri alarak çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde devam ettik” dedi. 

thyssenkrupp Asansör’ün teknolojileriyle daha önce birçok hastaneye mobilite sağladığını da sözlerine ekleyen Özeren, şöyle devam etti, “thyssenkrupp Asansör, kısa süre önce de Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’nin mobilite çözümlerini tamamladı. Cemil Taşçıoğlu projesi sonrasında şehir hastaneleri projelerinde ikinci iş birliğimizi gerçekleştirdik. Diğer hastane projemizde olduğu gibi bu projemizde de uzun yıllara dayanan tecrübemizin referansı ile süreci sorunsuz ve son derece hızlı bir şekilde tamamladık.”Slider Altına