Pimtaş Plastik’ten “Üreten Kadın Platformu” Projesiyle Kadın Girişimcilere Destek

01 Nisan 2021 Dergi:

Pimtaş Plastik, hayata geçirdiği “Üreten Kadın Platformu” projesi ile kadın girişimciliğini destekliyor ve kadınların istihdamını artırmayı amaçlıyor.

Üreten Kadın Platformu” projesinin tanıtımı için Pimtaş Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programda, Opet Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Tülay Kalav ve Kocaeli Sanayi Odası Kadın Girişimciler Bakanı Dilek Çınar OSB Yöneticileri ve kadın girişimciler bir araya geldi.

Etkinlikte kadın girişimcilerle buluşan Pimtaş Ar-Ge Müdürü Özlem Kozankurt, “Kadın girişimciliği, üreten kadın platformunu temel alan bu etkinlikte hem farkındalığın artmasına hem de karşılıklı iletişim içinde fikirlerin paylaşılmasına büyük katkı sağladı. Burada yapılan fikir ve bilgi alışverişleri herkes için ufuk açıcı kadını cesaretlendirici bir iklim oluşturdu. Bu anlamda kadın girişimciliğinin arttırılması noktasında bütün çalışmaları çok değerli buluyorum. Bu çalışmalara inanıyoruz ki kadın girişimciliği, kadın istihdamını istediğimiz yüksek seviyelere ulaşacak” açıklamasında bulundu.

Projemiz ‘Üreten Kadın Platformu’ dönüm noktası olacak 

Etkinlikte projeyle ilgili konuşan Özlem Kozankurt, “Kadının girişimcilikte, sosyal hayatta ve politikada güçlenmesi, üreten kadın ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması heyecanıyla çalışıyoruz. Üreten Kadın Platformu projemizin, yeni fikirleri ile gençlere ve kadınlara ışık olma yolundayız” dedi.

Kozankurt, “Evden Çık Yolun Açık” projesi ile kadınları sahaya çağırdıklarını, “Mahalle Kumbara” projesi ile ihtiyaç sahiplerine yönelik proje geliştirdiklerini ve “Mutfağım Bütçem” projesi ile çalışmayan kadınların evlerde ekonomiye katkı sağlayabileceklerini dile getirdi. Görme engelliler için “Gören Göz Projesi” ile gençler için de “Sınırsız Wireless” projesinin olduğunu belirten Kozankurt, ayrıca KOBİ’lere yönelik başta fuar ve tanıtım desteği olmak üzere birçok proje geliştirdiklerini söyledi.

Kadın girişimciler ‘Üreten Kadın Platformu’ ile büyüyecek 

Kamu ve özel sektörün kadın girişimcilerden ürün ve hizmet almasının ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacağını ifade eden Özlem Kozankurt, “Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren üreten kadın ile güçlü ve etkin bir dayanışma sağlanacak. Aynı zamanda üreten kadın platformu girişilecek yeni projeler içinde bir zemin niteliğinde” dedi.

Üreten kadın iş dünyasında yerini alır 

Pimtaş Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz, “Gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlikte kadınlarımızın ekonomiye katkı sağlamasında çok önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu anlamda elbirliği ile iş dünyasında olan kadın girişimcilerle gerçekleştireceğimiz projeler için güçlendirici ve tamamlayıcı bir güç olduğunu görüyoruz. Bu projeler ile iş kadınlarımızın güçlendiklerini, işlerinde başarıya ulaştıklarını ve diğer kadınlarımızın önünü açmak için çalıştıklarını görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim, yeni ufuklarda buluşmak dileğimle” dedi.