Header Reklam
Header Reklam

Pedallar Sürdürülebilir Kalkınma için Dönecek

02 Haziran 2021
Pedallar Sürdürülebilir Kalkınma için Dönecek

İnteraktif Çevre ana sponsorluğunda, Bisikletliler Derneği tarafından, 3-5 Haziran tarihleri arasında Dünya Bisiklet Günü farkındalık etkinlikleri düzenlenecek.

Bisikletliler Derneği, İnteraktif Çevre’nin ana sponsorluğunda Ataşehir Belediyesi katkılarıyla, bisiklet kullanımını teşvik etmek, bisikletin sağlıklı, çevreci ve ekonomik bir kısa mesafe ulaşım aracı olduğunun altını çizmek ve böylelikle sürdürülebilir kalkınmaya dikkat çekmek amacıyla etkinlikler düzenleyecek. Etkinliğin açılışı 3 Haziran Perşembe günü, 11.00-13.00 saatleri arasında 3M Ataşehir Migros mağazasının önünde gerçekleşecek.

3-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikler kapsamında, 3M Ataşehir Migros mağazasına bisikletiyle gelenler ya da evinde, garajında atıl halde duran, kullanılmayan bisikletini getirip bağışlayanlar bir kereye mahsus çekiliş hakkına sahip olacaklar.

Etkinlik kapsamında ayrıca Ataşehir Belediyesi Çevre Çalışma Grubu, Eti Gıda, Kent Konseyi tarafından katılımcılara minik hediyeler de verilecek.

Ataşehir Kent Konseyi, Eti Gıda ve Peugeot’nun da desteklediği etkinlikler, 5 Haziran Cumartesi günü, noter huzurunda yapılacak çekişle 10 adet bisiklet sahiplerini bulmasıyla sona erecek.Slider Altına