Header Reklam
Header Reklam

Nokta İstanbul’a Büyük İlgi

20 Mayıs 2016
Nokta İstanbul’a Büyük İlgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yerli ve milli alan adı, nokta İstanbul’a marka ve kuruluşların ilgisi büyük oldu. Yeni üst düzey alan alanları için 60 ülkeden 1.930 başvuru yapıldı. Ancak bunlardan yalnızca 66 şehir kendi adını taşıyan alan adı uzantısına sahip oldu.

Başvurusu kabul edilen New York, Londra, Berlin, Barcelona, Moskova, Sydney gibi metropollerin arasına İstanbul da katıldı.  Böylece Türkiye'de ve dünyada 'istanbul' ve 'ist' kelimeleri alan adı uzantısı olarak kullanılmaya başlandı. Milli bir marka ortaya çıktı. Dün itibariyle isteyen herkes internette İstanbul’un adıyla var olabilecek.

Hedef kitleyle buluşma kolaylaşıyor

Artık herkes .ist ve .istanbul alan adı uzantılarıyla dijital kimliğinde bu tarihi şehre referans vererek onun marka gücünden yaralanabilecek.

Nokta İstanbul uzantılı alan adıyla bulunduğunuz lokasyonla özdeşleşme ve Google aramalarında daha üst sıralarda görünme avantajı yaşayabilirsiniz.

Böylece .ist ve .istanbul uzantılı bir alan adresi alarak aynı şehirde yaşayan potansiyel müşterilerinizle yani hedef kitlenizle buluşmanız kolaylaşabilir.

.İst ve .istanbul alan adı uzantıları kendini açıklayan URL adresleriyle kullanıcıya, şehrin kaynaklarına kolayca erişebilme imkanı sağlıyor.

Öte yandan yeni girişimler ya da kişisel web sitelerine iyi bir isim bulmak için Nokta İstanbul bakir bir alan sunuyor.

.İstanbul ve .ist uzantılı alan adları, Merkezi Kayıt Kurumu İBB Medya A.Ş. tarafından 27 Ocak’ta hizmete sunuldu.  Medya A.Ş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin küresel ölçekteki kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet sunuyor. Alan adı uzantılarına henüz üç aydır satışta olmasına rağmen Türkiye’deki büyük kuruluşların, global ve kurumsal şirketlerin ilgisi büyük oldu.

İstanbul markasını dijital platforma taşıyan Nokta İstanbul 10 Mayıs’ta genel kayda açıldı ve yoğun bir taleple karşılandı. Artık isteyen herkes www.nic.istanbul<http://www.nic.istanbul> sitesi üzerinden .istanbul ve .ist adreslerine sahip olabilecek.Slider Altına