Header Reklam
Header Reklam

Münih Havalimanı’ndaki LabCampus İnovasyon Merkezi'nde Otonom Araçlar Test Edilecek

15 Mart 2021
Münih Havalimanı’ndaki LabCampus İnovasyon Merkezi'nde Otonom Araçlar Test Edilecek

Münih Havalimanı'nda inşa edilmekte olan LabCampus inovasyon merkezi bir sonraki önemli dönüm noktasına ulaştı: Otonom sürüş sektöründe dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Argo AI, araçlarının test edilmesi ve geliştirilmesi için LabCampus'taki ve çevresindeki potansiyeli kullanacak. 2016 yılında kurulan ve merkezi Pittsburgh, Pennsylvania'da bulunan şirketin ABD'li otomobil üreticisi Ford ve VW Group ile ortaklıkları bulunmaktadır. Geçen yıl, VW Group, Argo AI'ya 2,6 milyar ABD doları yatırım yaptı. O zamandan beri Münih, Argo AI'nın Avrupa merkezidir.
CBRE GmbH'nin acentelik ve danışmanlık hizmetleri ile imzalanan sözleşmeye dayalı anlaşma kapsamında Argo AI, Münih Havalimanı'nda bir test pisti inşa edecek ve 2022'de açılması planlanan ilk LabCampus ofis binası LAB 48'de yer kiralayacak. Otonom olarak sürülen araçlar, havalimanı sahasının güneybatı kısmındaki uçak bakım hangarlarının yakınında inşa edilecek olan test pistindeki çeşitli trafik durumlarında gerçekçi koşullar altında test edilecek.
Münih Havalimanı İcra Kurulu Başkanı Jost Lammers, “Bu anlaşma, ileriye dönük hareketlilik konseptleri için bir düşünce kuruluşu ve test laboratuvarı olarak LabCampus'un muazzam potansiyelini gösteriyor. Bu nedenle Argo AI'nın taahhüdü, bu inovasyon merkezinin geniş fırsatlarından yararlanabilecek diğer tüm firmalar için önemli bir sinyal ”dedi. LabCampus GmbH Genel Müdürü Dr. Marc Wagener şunları ekledi: "Önemli endüstrilerdeki büyük oyuncular için Münih Havaalanındaki bu test alanını sağlayarak, Bavyera’nın yüksek teknolojili bir lokasyon olarak çekiciliğini ve rekabet gücünü artırıyoruz."