Header Reklam
Header Reklam

Mogan Gölü için Temizlik Çalışmaları Başladı

18 Kasım 2020
Mogan Gölü için Temizlik Çalışmaları Başladı

Mogan Gölü’nde 2. etap temizliğinin başlaması için büyük çaba sarf eden Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Mogan Gölü’nde temizlik çalışmalarının başladığının müjdesini verdi. 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek Mogan Gölü’nün temizlenmesi noktasında verdiği büyük çabaların sonucunu aldı. “Ankara’nın denizi” olarak adlandırılan Mogan Gölü’nde 2. etap dip çamuru temizliği çalışmalarının yapılabilmesi için büyük çaba verdiğini ve çabaların sonuçlandığını aktaran Başkan Ramazan Şimşek “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’la, Eski Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal ve Ulaştırma Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile sık sık bir araya gelerek Gölbaşımızın ve hatta Türkiye’mizin değeri olan Gölbaşımızın sorununu sık sık dile getirdik. Şükür ki artık sona yaklaştık. Mogan’ımızın temizliği için İmbat gemisi Mogan’a indi. İmbat gemisine 3 temizlik gemisi daha eşlik ediyor” dedi. 

Haziran 2017’de başlayan temizlik çalışmalarıyla gölün yüzde 40’ının temizlendiğini aktaran Başkan Ramazan Şimşek, “İkinci ihale de tamamlandı. Mogan’ımızın kaybedecek yılları kalmadı. Bizlerde süreci takip etmeye devam edeceğiz. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Mogan, Türkiye’nin, hepimizin değeri

Mogan Gölü’nün, sadece Gölbaşı nüfusunu ilgilendiren bir değer olmadığının altını çizen Ramazan Şimşek, “5.5 milyon Ankaralı ve ülkemiz için büyük bir değer olan Gölbaşımıza hep birlikte sahip çıkmamız lazım. Mogan Ankara’nın nefes aldığı bir yer, adeta Ankara’nın denizi. Bakan Bey ‘Ankara’nın yeşil çizgisi Gölbaşı olacak’ demişti. İnşallah en kısa zamanda gerçekleşir, göl temiz bir görüntüye kavuşur. Gölün temizlenmesiyle birlikte Gölbaşı Ankara’nın yeşil kenti olacak. Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz, temizliği dört gözle bekliyoruz” dedi.Slider Altına