Mobil Atık Aracı Kadıköy Yollarında

18 Haziran 2020 Dergi:

Kadıköy’de atık oluşumunu en aza indirmeyi hedefleyen “Atıksız Yaşam Hareketi”, “Mobil Atık Aracı” ile devam ediyor. Cep telefonlarına yüklenecek “KB Atık” uygulaması ile takip edilebilecek Mobil Atık Aracı ile ayrıştırılan atıkların, çöpe atılmadan geri dönüşüme kazandırılması mümkün olacak.

Kadıköy Belediyesinin geçen hafta Feneryolu’nda açılışını yaptığı, yerel üreticinin ürünlerinin doğrudan halka ulaştığı ve ambalajsız olarak satıldığı Dükkan’ın ardından projenin ikinci ayağı olan “Mobil Atık Aracı” yollara çıktı. Mobil Atık Aracı planlanan gün ve saatlerde mahallelerde evlerde ayrıştırılan atıkların toplanmasına olanak sağlıyor. 

Kadıköy’de 2000 yılından bu yana sürdürülen atık toplama politikası, Mobil Atık Aracıyla yeni bir ivme kazanacak. Kentte atıksız bir yaşamın hedeflendiği “Atıksız Yaşam Hareketi” ile hem düzenli depolama alanlarına gönderilen çöp miktarının azaltılması, hem de kentsel karbon ayak izinin küçültülmesi amaçlanıyor.

Araç programını cep telefonundan takip et 
Mobil Atık Aracı Kadıköy sınırları içerisinde, özellikle mevcut toplama sistemine uzak noktalarda, 21 mahallede 29 noktada planlanan günlerde ve saat aralıklarında, görevli personeller eşliğinde hizmet veriyor. Mobil Atık Araç ambalaj atık, cam atık, bitkisel atık yağlar, atık piller, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, evsel atık ilaç ve evsel tehlikeli atıklar için uygun toplama ve biriktirme donanımlarına sahip. Ayrıca projeye ilişkin geliştirilen “KB Atık” cep telefonu uygulaması ile de mobil araçların yerini, saatini bulmak çok kolay.Slider Altına