Header Reklam
Header Reklam

Microban® Antimikrobiyal Teknolojisi, Trenleri Daha Temiz Bir Geleceğe Doğru Yola Çıkarıyor

27 Mayıs 2022
Microban® Antimikrobiyal Teknolojisi, Trenleri Daha Temiz Bir Geleceğe Doğru Yola Çıkarıyor

Coatings Tech Limited, Microban® antimikrobiyal teknolojisine sahip yeni COTECH BioSafe koruyucu kaplamasını EMT Class 222 filosunun tamamındaki 162 tuvaletin tümüne uygulamak için East Midlands Trains (EMT) ile yeni bir sözleşme imzaladı. EMT, İngiltere'de Microban antimikrobiyal ürün korumasına sahip BioSafe kaplamayı tercih eden, yüzey hijyenini artıran ve bu belirsiz zamanlarda yolcularına gönül rahatlığı getiren ilk tren işletme şirketidir.
Coatings Tech, COTECH Clear Coat Easy Clean™ ürününü EMT'nin trenlerinin dışına başarıyla uyguladı ve şimdi koruyucu kaplamalarını iç ortamlara taşımak için tren işletme şirketi ile yeni bir ortaklığa başladı. Dahili Microban antimikrobiyal teknolojisi sayesinde, COTECH BioSafe, mikrobiyal çoğalmaya aktif olarak 7/24 direnir, bu sayede yüzeylerin temiz tutulması daha kolaydır ve EMT'nin mevcut kapsamlı temizleme prosedürlerinin tamamlayıcısıdır. Bu koruyucu katman, tren mobilyalarının ömrünü uzatmaya yardımcı olarak, uzun vadede onarım ve yeniden dekorasyon için gereken maliyetleri ve zamanı azaltır.
Bu çözümü benzersiz kılan, uzun ömürlü olmasıdır; BioSafe, şu anda piyasada bulunan türünün en uzun ömürlü yüzey kaplamasıdır ve diğer benzer ürünler gibi aylık yeniden uygulama gerektirmeden bir yüzeyi sekiz yıla kadar koruyabilir. Ek olarak, Microban teknolojisi, ürün temizliğini artırmak ve yüzeyde bozunan bakterilerin artışını önlemek için kaplamanın tüm kullanım ömrü boyunca işlevini yerine getirir.
Microban Global Grup Direktörü Graham Harvey, "Bu projede Coatings Tech ile işbirliği yapmaktan ve antimikrobiyal teknolojimizin EMT ile bu yenilikçi toplu taşıma uygulamasında kullanıldığını görmekten heyecan duyuyoruz. Bunun sunduğu ilave yüzey korumasının gücüne inanıyoruz. Bu benzersiz kaplama, hem taşıtlar hem de tren operatörleri için çok ihtiyaç duyulan güvenceyi sağlayacaktır."

Fotoğraf: Microban antimikrobiyal ürün koruması içeren COTECH BioSafe ile kaplamış East Midlands Trains tuvaleti