Header Reklam
Header Reklam

“Merdiven altı tercihi güvenlikte risk yaratıyor”

20 Ekim 2017 Dergi: Eylül-Ekim 2017
“Merdiven altı tercihi güvenlikte risk yaratıyor”

Arma Kontrol, güvenlik ürünlerinde merdiven altı üretiminin tercih edilmemesine, kaliteye dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Merdiven altı ürünlerin hem ekstra maliyet hem de hayati tehlike yarattığına değinen Arma Kontrol, ürünlerin sertifikalı olmasının altını çizdi. Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal son zamanlarda tüm dünyada yaşanan terör saldırılarına sertifikalı ve dayanıklı güvenlik ürünleri kullanarak ilk önlem alınabileceğini belirtirken “Terör ne yazık ki bugün tüm dünyayı tehdit eden bir unsur. Topluma yönelik olası saldırılardan etkilenmemek için güvenlik önlemlerini artırmak gerekiyor. İnsanlar bugün güvenlik önlemlerinin her zamankinden daha fazla önem kazandığının bilincinde. Güvenlik ürünlerini doğru seçen kurumlar bu alandaki zafiyetleri minimum seviyeye indirebiliyor. Önemli olan güvenlik açıklarını doğru analiz eden ve dayanıklı ürünlerle hizmet veren profesyonel sertifikalı bir firma ile anlaşmak”.

Kartal, Yüksek Güvenlikli Kapılar (anti-terör road blocker, mantar bariyer), Zırhlı Güvenlik Kulübeleri gibi güvenlik önlemleri sayesinde tehlikenin büyük kapsamda engellenebileceğinin altını çizerken dikkat edilmesi gereken noktanın terör karşıtı ürünlerin sahaya uygunluğu olduğunun altını çiziyor.


“Körfez ülkelerindeki pek çok terör saldırısı ürünlerimizle önlendi”
Hayati önem taşıyan güvenlik sistemiyle pek çok olası saldırıyı önlediklerini belirten Kartal, “Arma Kontrol olarak sadece yerli üretim yaparak dünya standartlarında ürünler üretiyoruz. Mühendislerimizin tasarladığı ürünler girdiği çarpışma testlerinden başarıyla çıkarak sektördeki çoğu üründen daha dayanıklı olduğunu gösteriyor. Sertifikalı ürünlerimizle özellikle Körfez bölgesindeki ülkelerde pek çok terör saldırısını önledik. Bu bizim için çok önemli bir başarı. Güvenlik sektöründe faaliyet gösterdiğimiz için binlerce insanın güvenliğinden sorumluyuz. Bu da yaptığımız işlerde ve projelerde ekstra özen ve dikkat gerektiriyor”.