Header Reklam
Header Reklam

Mercedes-Benz Türk’ten 50. yıldönümünde çalışanlarına jest

20 Ekim 2017 Dergi: Eylül-Ekim 2017
Mercedes-Benz Türk’ten 50. yıldönümünde çalışanlarına jest

Mercedes-Benz Türk, başarılarının arkasındaki emeği ödüllendirmek amacıyla Hoşdere Otobüs Fabrikası ile Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretim birimlerinde görevli mavi yakalı çalışanlar arasında bir çekiliş düzenledi. Daimler ve Mercedes-Benz Türk yöneticileri tarafından çekiliş sonucu isimleri belirlenen 50 mavi yakalı çalışan, Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG’nin Almanya’nın Stuttgart kentindeki en büyük üretim tesisi olan Sindelfingen Otomobil Fabrikası’nı, şirketin ve otomotiv sektörünün tarihini anlatan Mercedes-Benz Müzesi’ni ziyaret etmeye hak kazandı.

Stuttgart’ta, 25 - 26 Eylül tarihleri arasında düzenlenen gezide çalışanlar ilk olarak Sindelfingen’de 16 bin 500 m2 alan üzerine kurulu olan, toplam 160 araç ile 1500’den fazla serginin yer aldığı Mercedes-Benz Müzesi’ni gezdi. Açıldığı 2006 yılından itibaren dünyanın dört bir yanından milyonlarca ziyaret alan, dünyada otomotiv endüstrisine öncülük eden ve Mercedes-Benz’in son 130 yıllık üretim tarihini retrospektif olarak sunan tek müze olma özelliğine sahip Mercedes-Benz Müzesi’ndeki turda çalışanlar, 1886 yılında üretilen otomobil ve parçaların yanı sıra, otomobil ve performans markası Mercedes-AMG’nin özel sergilerini görme imkânı buldular.

Müzenin ardından çalışanlar, yaklaşık 2.9 milyon metrekare alan üzerine kurulu, kurulduğu 1915 yılından beri üretimini aralıksız olarak sürdüren ve 2 bin 500’ü Türk vatandaşı olan 38 bin çalışanı ile dünyanın en büyük otomotiv üretim tesislerinden olan Mercedes-Benz’in Sindelfingen Otomobil Fabrikası’nın farklı bölümlerini gezdiler. Türkiye’den geziye katılan çalışanlar, fabrika turunda Sindelfingen Otomobil Fabrikası’nda görevli Türk çalışanlarla da selamlaştılar.  

 “Çalışanlarımıza şirketimize olan inançları, bağlılıkları ve destekleri için teşekkür etmek istedik.”

Üretim birimlerinde görevli mavi yakalı çalışanlara yönelik Mercedes-Benz’in Almanya’daki ana fabrikasına iki günlük tur düzenlenmesine ilişkin Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Geçen yarım asırlık süre boyunca Mercedes-Benz Türk ailesi olarak birlikte büyüdük, birlikte ürettik ve hep beraber birçok ilke, yeniliğe, başarıya ve rekora imza atarak şirketimizi Daimler AG’nin küresel ağı içerisinde çok önemli bir yere getirdik. Aynı zamanda Türkiye’de sektörümüzde öncü ve lider olduk. Mercedes-Benz Türk ailesi olarak, 6 bin 300 çalışanımızla ülke ekonomisine ve geleceğine katkı yapmaktan onur duyuyoruz. Gururla kutladığımız 50. yılımızda çalışanlarımıza şirketimize olan inançları, bağlılıkları ve destekleri için teşekkür etmek istedik. Yıl içerisinde çalışanlarımıza yönelik düzenlediğimiz pek çok etkinliğin yanı sıra, çekiliş ile isimlerini belirlediğimiz 50 çalışanımızı Almanya’daki üretim birimlerine götürdük. Bu gezinin onlar açısından da heyecan verici ve ufuk açıcı olduğunu umut ediyorum. Bu büyük ailenin ve bundan sonraki nice 50 yıllarda da yetiştireceği gelecek nesiller ile yine aynı şevk ve kararlılıkla üretmeye, ülkemizin potansiyeline yatırım yapmaya devam edeceğini ve bu değerli mirası gururla ileriye taşıyacağını biliyorum” dedi.Slider Altına