Header Reklam
Header Reklam

Mercedes-Benz Türk StartUP Yarışması Başvuruları Sona Eriyor!

19 Nisan 2018
Mercedes-Benz Türk StartUP Yarışması Başvuruları Sona Eriyor!

Mercedes-Benz Türk, 2017'de 50. yılını Türkiye'nin yaratıcı zihinlerine verdiği büyük bir destekle kutladı. Mercedes-Benz Türk'ün “50. Yılda 50 Startup” adıyla düzenlediği yarışmada, Türkiye'nin dört bir yanından gelen 680 başvuru arasından 50 startup ödüllendirilerek, toplamda 500.000 TL hibe olarak dağıtıldı.

Şirket, 2018 yılında startup’lara verdiği desteği sürdürerek “Mercedes-Benz Türk StartUP” yarışmasını duyurdu; “Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları” temasına odaklanan yarışma ile yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirleri destekleyerek topluma ve çevreye fayda sağlayan, pozitif sosyal etkisi olan, hayatı kolaylaştıran çözümler üreten startupları ödüllendirmeye karar verdi.

Proje çerçevesinde düzenlenen yarışmaya engelliler, kadınlar, yaşlılar, çocuklar, yoksullar gibi hassas grupların şehre ve hizmetlere erişiminden, şehir hayatının daha temiz ve sağlıklı olmasına, sürdürülebilir kentlerden herkes için erişilebilir beslenme, barınma ve ulaşım imkânlarına kadar pek çok konuda faaliyet gösteren statup’lar katılabiliyor.

Mercedes-Benz Türk StartUP projesi dokuz aylık bir sürece yayılıyor ve yarışmaya başvuran startup’lar değerlendirme adımları sırasında atölye çalışmaları, özel eğitim kampı, sektör buluşmaları gibi farklı araçlarla destekleniyorlar. Böylelikle, Mercedes-Benz Türk, hem kendi birikimini hem de proje ortaklığını yapan uzman kuruluşların birikimlerini adaylara aktararak startup’ların güçlenmesine destek veriyor.

3 farklı kategoride en iyi 3 Startup’a toplamda 150.000 TL’lik büyük ödül verilecek

Mercedes-Benz Türk Startup yarışmasında bu yıl ilk 10’a kalan Startup’lara Impact Hub Istanbul tarafından tasarlanan “StartUP Boost” adlı özel bir gelişim programı ve Mercedes-Benz ile özel Almanya seyahati hediye edilecek. İlk 10 içinden “teknoloji”, “sosyal fayda” ve “tema” olmak üzere 3 farklı kategoride belirlenecek 3 Startup’a ise 50’şer bin TL para ödülü verilecek.

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışması için son başvuru tarihi 25 Nisan 2018

Son başvuru tarihi 25 Nisan olan Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasına başvurular www.mbtstartup.com adresli web sitesinden yapılıyor. Mercedes-Benz Türk, Topluma ve çevreye fayda sağlayan, pozitif etki yaratan, teknolojiyle bağ kuran, iş planı olan ve prototipini üretmiş statup’ları yarışmaya başvurmaya davet ediyor.

KUTU:

Startup’ınız Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları temasına uygun mu?

Startup’ınız;

  •          Yaşadığınız şehri daha "çevreci", daha "güvenli", daha "verimli" hale getirmeye katkı sağlıyorsa,
  •          Bireylerin (çocuk, kadın, yaşlı, engelli, öğrenci, genç…gibi) şehrin olanaklarından faydalanmasını kolaylaştırıyorsa,
  •          Şehrin topluluklarının şehirle olan bağını güçlendiriyorsa,
  •          Şehrin altyapı sistemlerini iyileştiriyorsa,
  •          Şehrin kaynaklarını (su, kamu kaynakları, yeşil alanlar) çoğaltıyor ve daha verimli kullanılmasını sağlıyorsa,
  •          Yaşadığınız şehre yeni kaynaklar (şehir içinde tarım bahçeleri, enerji üretimi, lojistiğin iyileştirilmesi) katıyorsa "Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları" temasına uygundur.


Slider Altına