Header Reklam
Header Reklam

Mercedes Actros, Arocs ve Atego Modelleri Üst Düzey Teknolojik Yeniliklerle Donatıldı

26 Mayıs 2022
Mercedes Actros, Arocs ve Atego Modelleri Üst Düzey Teknolojik Yeniliklerle Donatıldı

Pazar koşulları ve müşterilerinden aldığı geri bildirimler doğrultusunda araçlarını sürekli yeniliklerle donatan Mercedes-Benz Türk, pazara sunduğu geniş kamyon ürün portföyü ile hem filo müşterilerinin hem de bireysel müşterilerin ilk tercihi olmayı sürdürüyor. Kamyon sektöründeki liderliğini uzun yıllardır elinden bırakmayan şirket, gerçekleştirdiği yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda Arocs, Actros ve Atego modellerinde 2022 yılında da kapsamlı yenilikler sunuyor. 
Actros L: Standartları belirleyen Actros serisinin en büyük ve en donanımlı modeli 
Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen ve Mercedes-Benz’in bugüne kadarki en konforlu kamyonu olma özelliğini taşıyan Actros L çekiciler Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı. Actros serisinin en geniş ve en donanımlı modeli Actros L, rahat sürüş deneyimi, konforlu yaşam alanı ve verimli çalışma için sunduğu özelliklerle konforun ve lüksün bir üstünü müşterilerine sunuyor.
Son derece ferah bir iç mekana sahip olan Actros L’nin sürücü kabini 2,5 metre genişliğinde. Motor tüneli olmaması sayesinde düz bir zemine sahip olan araç, kabin içerisinde konforlu bir ortam sunuyor. Geliştirilmiş ses ve ısı yalıtımı, sürüş esnasındaki motor ve yol gürültüsünü engelliyor. Bu geliştirmeler istenmeyen ve rahatsız edici seslerin kabinin içine ulaşmasına engel olurken, özellikle molalarda sürücünün dinlenmesine yardımcı oluyor.
Aktif güvenlik asistan sistemlerini kullanarak karayolu trafiğini mümkün olduğunca güvenli hale getirmeye yardımcı olmayı hedefleyen Mercedes-Benz, Actros L ile kazasız sürüş vizyonunu gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşıyor. Bu vizyon sadece Şerit Takip Asistanı, Mesafe Kontrol Asistanı, ana ve geniş açılı aynaların yerini alan MirrorCam ile değil, aynı şekilde bir dizi diğer güvenlik özelliği ile de kanıtlanıyor.
Actros ve Arocs nakliye ürün ailesi sektörde fark yaratmaya devam ediyor
Mercedes-Benz Türk tarafından Türkiye pazarına sunulan Actros ve Arocs nakliye ürün ailesinin büyük bölümü kapalı/frigofirik kasa, tenteli römork ve akaryakıt tankeri gibi alanlarda kullanılan araçlar, ağırlıklı olarak şehirlerarası olmak üzere şehir içi taşımacılıktaki ihtiyaçlara cevap veriyor. Kamu hizmetlerinde de ön plana çıkan Actros ve Arocs nakliye ürün ailesi; farklı teknik ihtiyaçlara hazır seri donanımları, kullanılacak segment özelindeki gereksinimlere uygunluğu ve çeşitli üstyapılara adaptasyon kolaylığı ile öne çıkıyor. Söz konusu araçların kamu sektöründeki başlıca kullanım alanlarını ise, katı atık toplama, çaça, yol süpürme, itfaiye, su tankeri ve tehlikeli madde taşımacılığı oluşturuyor. 
2022’de yapılan yeniliklerle gücüne güç katan Actros ve Arocs nakliye ürün ailesi; rekabetçi yük taşıma kapasitesi, hava süspansiyonlu arka aksları, 8x2 araçlar hariç tüm nakliye araçlarında seri olarak sunulan ABA 5 donanımı, Powershift şanzımanı, kullanım amacına uygun teknik ve yasal gerekliliklerin sağlanmasının yanında ihtiyaca yönelik çeşitli opsiyonel donanım paketleri ile sektörde fark yaratmaya devam ediyor.
Arocs kamyon ve çekiciler; gücü, sağlamlığı ve verimliliği ile ön plana çıkıyor
Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 2016 yılından beri üretilen Arocs kamyon ve çekiciler, inşaat sektörünün ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda özel olarak geliştirildi. Arocs inşaat grubu kamyonları, farklı aks konfigürasyonları, motor güçleri ve şanzıman tipleri ile damper, beton mikseri ve beton pompası üstyapılarına uygun olarak tasarlandı. Gücü, sağlamlığı ve verimliliği ile öne çıkan araçlar, inşaat sahasındaki en zorlu koşulların bile rahatlıkla üstesinden geliyor. 
Mercedes-Benz Türk, 2022 yılı itibarıyla OM471 motora sahip tüm inşaat serisi kamyonlarında; fren sistemi bakım maliyetini azaltan, güvenli sürüşe katkı sağlayan ve 410 kW maksimum frenleme gücü sunan Güçlendirilmiş Motor Freni’ni de (Powerbrake) standart olarak sunuyor. Slider Altına