Header Reklam
Header Reklam

Lüleburgaz Belediyesi, Startup Trakya iş birliğiyle hazırladığı “Üretim 101” etkinliğini düzenledi

05 Eylül 2018
Lüleburgaz Belediyesi, Startup Trakya iş birliğiyle hazırladığı “Üretim 101” etkinliğini düzenledi

Üretmek isteyen Lüleburgazlıları bir araya getiren Üretim 101 etkinliğinin ilki Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleştirildi. Tüketen değil üreten bir toplum olabilmek adına düzenlenen etkinlik kapsamında sektör oyuncularının tecrübelerini üretmek isteyen insanlara aktarmaları planlanıyor. Böylece katılımcılar, daha iyi ürün ve hizmet üretebilmek adına çalışmalar yürütüp bilgi sahibi olan kişilerin deneyimleri ve uyguladıkları yöntemler hakkında fikir sahibi olma fırsatı yakalıyorlar.

 “İnsanlara hizmet etmeliyiz”

Lüleburgaz Belediyesi ve Startup Trakya tarafından ortaklaşa düzenlenen Üretim 101 programının ilk etkinliği, adeta açık hava sineması tadında gerçekleşti. Kendilerini geliştirmek isteyen katılımcılar, dev ekranda Türkiye’nin önde gelen firmalarından Edelkrone’nin #başkabirşey video serisini izlediler. Video serisinde, kamera aksesuarları üzerine uzmanlaşan inovatif firma Edelkrone’nin üretim sürecinde izlediği yöntemler, fark ettiği ihtiyaçlar ve karşılaştığı sorunlar yer aldı. Katılımcılar, Edelkrone’nin problemleri nasıl çözdüğüne dair önemli bilgiler edindi.

İlerleyen saatlerde Edelkrone Kurucusu Kadir Köymen de etkinliğe katıldı. Etkinliğe video konferans ile bağlanan Köymen, katılımcıların sorularını cevaplayarak üretim aşamalarında elde ettiği tecrübelerden bahsetti. “Girişimcilik tamamen yapmak zorunda olup olmamamız ile alakalıdır. Eğer zorundaysak, işte o zaman gelişim başlıyor” diyen Köymen, “İnsanlara hizmet etmeliyiz” şeklinde konuştu.

 Katılımcılara değerli bilgiler aktaran Köymen, konuşmasında ihracatın önemine de vurgu yaptı. Ürünleri önce Türkiye pazarında ve ardından global pazarda sunma stratejisini eleştiren Köymen, işletmelerin ürünlerini direkt global pazarda sunmalarını salık verdi. Konuşmasında kendi edindiği deneyimlere de değinen Köymen, “Bizler şirketimizi kurduğumuzda tek bir ürüne odaklandık ve onu geliştirdik” dedi. Slider Altına