Header Reklam
Header Reklam

Lüleburgaz’a Yeni Otopark Geliyor

03 Haziran 2021
Lüleburgaz’a Yeni Otopark Geliyor

Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz’ın trafiğini rahatlatmak için Trafik Master Planı doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Belediye bu kapsamda 101 araç ve 3 otobüs park alanı kapasiteli otoparkı Lüleburgaz’a kazandıracak.

Lüleburgaz’ın trafiğini rahatlatmak için Trafik Master Planı doğrultusunda çalışmalarına devam eden Lüleburgaz Belediyesi, eski 27 Mayıs Parkı alanındaki 3 bin 800 metrekarelik atıl durumdaki araziyi kente otopark olarak kazandıracak. Toplam 101 araç ve 3 otobüs kapasiteli, bünyesinde elektrikli araç, motosiklet ve bisiklet park alanlarının da bulunduğu otopark, en kısa süre içerisinde Lüleburgaz’a kazandırılacak. 

Kent genelinde gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı yatırımlarının yanı sıra kentin trafiğini rahatlatacak çalışmalar için de kolları sıvayan Lüleburgaz Belediyesi, Trafik Master Planı ile koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda belediye, tarihi taş köprü mevkiinde bulunan eski 27 Mayıs Parkı’nın bulunduğu 3 bin 800 metrekarelik arazide otopark yapımına başladı. 

Elektrikli araç şarj üniteleri de olacak

Çalışmalar doğrultusunda parke taş döşemesi işlemlerini gerçekleştiren Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, otoparkı en kısa sürede Lüleburgaz’a kazandıracak. Otopark tamamlandığında 101 araç, 3 otobüs kapasiteli olacak. Tüm bunlarla birlikte otoparkta yönetmeliklere uygun olarak içerisinde elektrikli araç şarj ünitesinin de yer alacağı elektrikli araç park alanı da bulunacak. Otoparkta motosiklet ve bisiklet sürücüleri için de park alanı bulunacak.Slider Altına