Kocaeli’nin En Güzel Fotoğrafları, Tanıtım Filmi Yayına Alındı

23 Nisan 2022 Dergi:
Kocaeli’nin marka değerini artırmak, Marmara’nın incisi Kocaeli’yi turizmde dünya yıldızı haline getirmek için çalışan Büyükşehir Belediyesi, bu yolda çok önemli bir adım daha attı. Turizm Master Planı çerçevesinde Kocaeli’nin her köşesini 365 gün boyunca, yaz kış demeden fotoğraflayan Büyükşehir, ortaya çıkan eşsiz görüntüleri www.havadankocaeli.com internet sitesinde 21 Nisan 2022 tarihinde yayına aldı.


“Kocaeli Markalaşıyor Gözlerinize İnanacaksınız’’ sloganıyla tanıtımı yapılan Havadan Kocaeli filmi ve internet sitesinde Kocaeli’nin 12 ilçesinden 4 mevsim boyunca çekilen yüzlerce fotoğrafın yanı sıra Kocaeli’ni farklı yönleriyle tanıtan bir e-kitap yer alıyor. www.havadankocaeli.com internet sitesinin yayına başlamasıyla beraber eş zamanlı olarak Büyükşehir’in sosyal medya hesaplarından da #gözlerinizeinanacaksınız etiketi ile fotoğraflar paylaşılmaya başladı.

Kocaeli’nin Logosu, Cıngılı ve Yazı Fontu

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Turizm Master Planı, kısa süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştı. Kocaeli’ye özgü logosu, Kocaeli’ye ait müzik cıngılı yine Kocaeli’ye ait yazı fontuyla dikkat çeken Turizm Master Planı, ‘’Kocaeli Markalaşıyor Gözlerinize İnanacaksınız’’ sloganıyla tanıtılmıştı. İlk andan itibaren sektörün aktörleri ve vatandaşlar tarafından benimsenen logo, cıngıl ve yazı fontu, Kocaeli genelinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı.

365 Gün, 12 İlçe, Binlerce Kare Fotoğraf

Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde ise Turizm Master Planı’yla aynı eksende bir çalışma yapıldı. 365 gün süreyle Kocaeli’nin 12 ilçesi, 4 mevsimde ayrı ayrı havadan fotoğraflandı ve kamera görüntüleri çekildi. Çalışma sonunda Kocaeli’nin binlerce kareden oluşan görsel zenginliği gün ışığına çıktı. On bine yakın fotoğraf tek tek taranıp, saatlerce süren kamera görüntüleri incelendikten sonra, Kocaeli’nin havadan en güzel fotoğrafları ve kamera görüntüleri seçildi.

Siteye En Anlamlı Fotoğraflar Yüklendi

Her ilçe için farklı tabiat ortamlarında çekilen yüzlerce fotoğraf hazırlanan www.havadankocaeli.com sitesine yüklendi. Bu fotoğraflar içinden Kocaeli’ni en iyi anlatan onlarca fotoğraf ve farklı mekanlar için özel olarak yazılan metinlerden ise Havadan Kocaeli kitabı hazırlandı. Kocaeli’nin tüm güzelliklerini ön plana çıkaran, görenlerin hayranlıkla bakacağı fotoğraflar ve özel olarak yazılan metinlerden oluşan materyal, siteye e-kitap olarak yüklendi.

Kocaeli’nin Yeni Tanıtım Filmi

Kocaeli’ni havadan en güzel anlatan kamera görüntüleri ise Kocaeli’nin yeni tanıtım filmine can verdi. İzleyenlerin Kocaeli’ye bir kez daha hayran kalacağı tanıtım filminde, şehrin en güzel sokakları, tarihi evleri, doğa harikası görüntüleri, mavi bayraklı plajları, sahilleri ayrı ayrı işlendi. Müziği ve kurgusu özel olarak hazırlanan Kocaeli tanıtım filminde tüm bu görüntülere şiir tadında bir de metin de eşlik ediyor. 

Başkan: Kocaeli’ye Bir Kez Daha Aşık Oldum

Turizm Master Planı ve Havadan Kocaeli çalışmasını yakından takip eden ve fotoğrafların seçilmesine katkı sunan Başkan Büyükakın, ‘’Yaşadığımız, nefes aldığımız, taşına toprağına sevdalandığımız Kocaeli, yeşiliyle mavisiyle, akarsularıyla yaylalarıyla, deniziyle sahilleriyle havadan bir başka güzel.

Arkadaşlarımız yaz-kış demeden Marmara’nın incisi Kocaeli’nin hemen her köşesini karış karış gezdi ve binlerce kare fotoğraf çekti. Fotoğraflara her baktığımda Kocaeli’yi neden bu kadar sevdiğimi bir kez daha anladım ve bu şehre bir kez daha âşık oldum. Eminim sizler de benimle aynı duyguları paylaşacaksınız’’ dedi.Slider Altına