Header Reklam
Header Reklam

Kentsel Gelecek: İklim ve Deprem Dayanıklılığını Yönetmek Paneli Düzenleniyor

25 Eylül 2023
Kentsel Gelecek: İklim ve Deprem Dayanıklılığını Yönetmek Paneli Düzenleniyor

İklim değişikliği ve deprem konularını incelemek amacıyla Columbia Global Centers İstanbul, ABD İstanbul Başkonsolosluğu iş birliğiyle düzenlenen "Kentsel Gelecek: İklim ve Deprem Dayanıklılığını Yönetmek" paneli 26 Eylül 2023’te Columbia Global Centers İstanbul ofisinde gerçekleşecek.
Çevresel ve doğal felaketlerin hızla arttığı bu çağda, şehirlerimizin bu tehditlere karşı uyumlu ve güçlendirilmiş olması gerekliliği her gün kendini hatırlatıyor ve uzun vadeli planlama ihtiyacı kendini iyice hissettiriyor. Son olarak 6 Şubat depremlerinde de görüldüğü üzere, Türkiye'de dirençli şehirler üzerine konuşmak gittikçe kaçınılmaz hale geliyor. Ayrıca, iklim krizinin etkilerinin artmasıyla birlikte şehirlerimizin karşılaştığı sıcaklık dalgaları ve orman yangınlarının artan sayısı, şiddetli yağışlar ve sel suları ile uzun süreli kuraklıklar da bu krizlere ekleniyor.
Columbia Global Centers İstanbul, ABD İstanbul Başkonsolosluğu iş birliğiyle iklim değişikliği ve deprem gibi tehditleri incelemek amacıyla düzenlenen “Urban Futurity: Navigating Climate and Seismic Resilience” (Kentsel Gelecek: İklim ve Deprem Dayanıklılığını Yönetmek) panelinde, sürdürülebilir kentleşmenin geliştirilmesine odaklanarak direnç ve risk azaltma stratejileri üzerine aydınlatıcı bir platform sağlamak hedefleniyor.
İklim değişikliği ve deprem faaliyetlerinin özel etkilerine odaklanacak olan panel, şehir altyapısının şoklara ve streslere karşı dirençli olma yeteneğini güçlendirebilecek yenilikçi planlama, mühendislik ve güdülmesi gereken politikalara dair ışık tutmayı amaçlamakta. Katılımcıların panelde entegre şehir planlaması, yeşil teknolojileri benimseme, afet hazırlık stratejileri ve gönüllülük esaslı katılım tekniklerine dair içgörüler kazanması hedefleniyor. 
Etkinlik için detaylı bilgi: bit.ly/3Zwfkb4
Konuşmacılar:
Illya Azaroff
Ezgi Orhan 
Etkinlik tarihi: 26 Eylül 2023, Salı 18.00
Etkinlik mekânı: Columbia Global Centers | Istanbul ofisi | Cihangir Mah., Sıraselviler Cd., 49/5, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Etkinlik dili: İngilizce (Simültane ya da ardışık çeviri sağlanmayacaktır.)
Etkinliğe katılım için kayıt şarttır. Oturma kapasitesi kısıtlıdır.
Kayıt için: bit.ly/45kv1DH

Kaynak: Marmara Belediyeler Birliği