Kazancı Çevre, Atıksuyu Arıtarak Belediyelere Sulama Suyu Sağlıyor

21 Nisan 2021 Dergi: Mart-Nisan 2021

Kazancı Çevre, paket MBR arıtma sistemi ve gri su geri kazanımı çözümleri ile atıksuyu geri dönüştürerek belediyelere sulama suyu sağlıyor.

Ülkemizde son yıllarda sıfır atık ve sulama sistemlerinde su kullanımının kontrolü ve su kayıplarının azaltılmasına ilişkin yönetmelikler çerçevesinde atılan önemli adımlardan biri, atıksuyun geri kazandırılarak tekrar kullanıma sunulmasıdır.

Türkiye su rezervinin büyük bir kısmı sulama suyu için kullanılıyor. Bu anlamda, atıksuyun geri kazandırılarak tekrar kullanılmasına yönelik olarak çıkarılan yönetmelikler doğrultusunda yapılan çalışmalardan biri de, toplanan atıksuyun geri kazandırılarak sulama suyu olarak yeniden kullanılmasıdır.

1993 yılından beri arıtma sektöründe çalışmalar yapan Kazancı Çevre, paket MBR arıtma sistemi ve gri su geri kazanımı çözümleri ile atıksuyu geri dönüştürerek belediyelere sulama suyu sağlıyor.

Kullanılan ileri teknoloji yöntemlerle yüksek kalitede arıtılan suyu kullanan belediyelerin, sulama için yeni su kullanımından kaçınması, kaynakların korunması ve mevsim kuraklıklarının önünde geçilmesi gibi önemli çevresel etkilerin yanında olumlu ekonomik kazanımları da bulunuyor.

Kazancı Çevre, sadece park, bahçe ve yol sulaması için değil; tarımsal sulama suyu olarak kullanmak üzere birinci sınıf arıtılmış su sağlamada da şehir ve ilçe belediyelerine yenilikçi çözümler üretiyor.