Header Reklam
Header Reklam

Kayseri Kocasinan Belediyesi Şehir Temizliğinde Kullandığı Ekipman Filosunu Genişletti

11 Eylül 2023
Kayseri Kocasinan Belediyesi Şehir Temizliğinde Kullandığı Ekipman Filosunu Genişletti

Kayseri Kocasinan Belediyesi şehir temizliğinde kullandığı ekipman filosuna yeni araçlar ekledi. Kayseri Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende araçlar teslim alınarak vatandaşların beğenisine sunuldu. Çevre kirliliğinin önlenmesi ve geri dönüştürülebilir atıkların ekonomiye kazandırılması adına yüzde 84 oranında yerli ve milli imkânlarla temizlik makineleri ve ekipmanları üreterek 45 ülkeye ihracat yapan Kademe A.Ş’nin 10 aracını Kocasinan Belediyesine teslim ettiği törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Milletvekilleri, İl ve İlçe Belediye Başkanları katıldı.

Şehir temizliğinde kullanılan araçların üretiminde, motorundan yazılımına yerli ve milli imkânları kullanarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen Kademe A.Ş, Kocasinan Belediyesi araç teslim töreniyle 10 aracını belediyenin hizmetine sunarken, kısa süre içerisinde 5 aracını daha belediye envanterine katacak. Üç adet AGA2100 kompakt yol süpürme aracıyla birlikte, bir adet vakumlu yol süpürme aracı, üç adet hidrolik sıkıştırmalı çöp aracı ve üç adet arazöz ile Kocasinan Belediyesi, çevresel temizlik alanında filosunu güçlendiriyor.

"Ülkemizin yerel yönetimleri yerli ve milli ürünleri tercih ediyor"

Törenle ilgili açıklama yapan Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak, yerel yönetimlerin, belediyelerin ithal ürün almak yerine ürettiğimiz yerli ve milli araçları tercih etmeleri vesilesiyle, sermayenin ülkemizde kaldığını belirtti. Belediyelerin ithal ürünlerin fiyatlarının altında aldıkları ürünler sayesinde ciddi tasarruflar elde ettiğine dikkat çeken Albayrak, şöyle konuştu:

“2011 yılından bu yana Daha Temiz Bir Dünya sloganıyla şehir temizliği için ihtiyaç duyulan ekipmanları üretiyoruz. Kısa süre içerisinde sektörün en geniş ürün gamına sahip firmaları arasında yerimizi aldık. Bugün Kocasinan Belediyesine 10 adet ekipmanımızı teslim ediyoruz. Kısa bir süre içerisinde de 5 aracımızı daha Kocasinan Belediyesi’ne teslim edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türkiye’de yerli ve milli üretime talep son yıllarda arttı. Bu kapsamda belediyelerimizin de yerli ve milli ürünlere olan talebi her geçen gün artıyor. Yüzde 80’den fazla yerlilik oranına sahip araçlarımızın, motor aksamı dahil birçok parçasını öz kaynaklarımızla üretiyoruz. Fiyat avantajı başta olmak üzere mekanik yapısı sayesinde bakım kolaylığı ve düşük servis maliyetleriyle, belediyelere birçok avantaj sağlıyoruz. Geçmişte bu makinelerimiz ithal ediliyordu, artık motoruna kadar kendimiz üretiyoruz. Belediyelerde yarı yarıya tasarruf sağlıyoruz. İthal edilen araçlar nedeniyle milli servetimiz yurt dışına gidiyordu. Şu anda sermayemiz ülkemizde kalıyor. Bu vesileyle ülkemizin yerel yönetimleri de yerli ve milli ürünleri tercih ediyor. Şuanda 400’den fazla belediyemize araç teslim ettik. Dünyada ise 45’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Burada bu vesileyle yerli ve milli araçları tercih eden belediyelere teşekkür ediyoruz."Slider Altına