Header Reklam
Header Reklam

Kayseri itfaiyesi yeni itfaiye araçları alındı

24 Aralık 2009 Dergi: Eylül-Ekim 2009
Kayseri Büyükşehir Belediye İtfaiyesi makine parkına dahil edilen 6 yeni itfaiye aracı Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programla hizmete girdi.
Büyükşehir Belediye İtfaiyesi makine parkına dahil edilen ve Türkiye'de yalnızca Kayseri İtfaiyesi'nin sahip olduğu 6 aracın 3'ü 32, 42 ve 55 metre hidrolik merdiven özelliğine sahip. Bu araçlardan 55 metre uzunlukta olanında hidrolik merdivene ek olarak asansör sistemi de bulunuyor. 32 metre uzunlukta olan araç da ise merdiven uç kısmında ayrıca bir mafsal buluyor ve bu mafsal sayesinde kurtarılacak vatandaşlar merdiveni kullanmadan mafsal içinden dönerek güvenli bir şekilde aşağıya inebiliyor. Araçta ayrıca özel dizayn edilen dolaplarda ağaç testeresi, jeneratör, kıvılcımsız testere, temiz hava solunum cihazları, atlama yatağı gibi kurtarma araç gereçleri bulunuyor. Araçlardan 42 metre hidrolik merdivene sahip olanı ise 32 metrelik olanla mafsal hariç diğer özellikleri aynı.
Diğer 3 araç ise ilk müdahale aracı olma özelliğinin yanı sıra araçlarda 3 bin 500 litrelik su tankıyla birlikte 500 litre kapasiteli köpük tankı, son teknoloji ürünü hidrolik ayırıcı ve kesici, kapı açma seti, projektörler, dalgıç pompa, benzinli jeneratör, köpük jeneratörü, atlama yatağı gibi ilk müdahalede kullanılacak ekipmanlar standart olarak bulunuyor.


Etiketler


Slider Altına