Kartal Belediyesi yeni hizmet binasını açtı

18 Mayıs 2015 Dergi: Mart-Nisan 2015

Yeni hizmet binasının açılışını yapan Kartal Belediyesi, belediye hizmetlerini tek bir çatı altında toplantı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz eşi Feray Öz’le birlikte kurdela keserek gerçekleştirdiği Kartal Belediye hizmet binasının açılışına CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Av. Hüsnü Yeşilyurt, Gülcemal Fidan, Ömer Fethi Gürer, Dr. Turgut Mermertaş, CHP Belediye Meclis üyeleri, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Altınok Öz, Kartal Belediyesi hizmet binasını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gezdirerek akıllı bina hakkında bilgi verdi. Başkan Altınok Öz, 8 kattan oluşan ve toplam 21.400 m2 kapalı alanda hizmet veren çevreci hassasiyetlerle inşa edilmiş güvenli ve şeffaf bir hizmet anlayışı ile belediye hizmetlerinin verildiğini binada kağıt israfının da önüne geçilerek Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne geçildiğini, klima havalandırma sistemi ile katlarda sabit sıcaklığın tasarlandığını, gün ışığı sensörleri ve led aydınlatma ile tasarruf sağlandığını,  temiz su kullanımında tasarruflu ve düşük tüketimli fotoselli armatürlerin kullanıldığını, lavaboda kullanılan suyunu arıtılarak “gri su” olarak yeniden kullanıldığını belirtti.

 

“Demokrat belediyelerin kardeşlik bağı oluşturması önemli”

Açılış töreninin ardından “Kardeş kentler dayanışması” kapsamında Erzincan Altınbaşak Belediyesi ve Erzincan Çağlayan Belediyelerine Kartal Belediyesi tarafından çöp toplama aracı hediye edildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından Erzincan Altınbaşak Belediye Başkanı Haydar Polat ve Erzincan Çağlayan Belediye Başkanı Çetin Çay’a anahtar teslimi yapıldı.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Değerli Kartallılar, sizler adına Kartal ailesi adına genel başkanımıza bir teşekkür borcumuz var. Hoş geldiniz diyoruz, sevgiler saygılar sunuyoruz. Bu bir belediye açılışı değil. Bina açılışı değil sadece genel başkanımızın belediyemize ziyareti. Onun bir ötesinde de bizim sosyal demokrat belediyelerin gerçek kardeşlik bağı oluşturması ve bağın içerisinde geçtiğimiz yaz Erzincan’a yaptığımız ziyaret sonucu onların en önemli ihtiyaçlarının temizlik araçları olduğunu öğrendik. İşte bugün onların anahtar teslim töreni. Sadece araç gereç dayanışması değil kardeşlik dayanışmasında birbirlerimizle bilgi transferi yapıyoruz. Birlikte halkımıza daha yararlı ne iş yapabiliriz onu ortaya koymaya çalışıyoruz. İşte bu güzel günümüzde bizi yalnız bırakmayan sayın genel başkanımıza teşekkürlerimizi arz ediyorum. Sizlerde biliyorum ki Anadolu’nun Kemal’ini duymak istiyorsunuz onun için hepinize sevgiler saygılar sunuyorum” dedi.

Etiketler


Slider Altına