Header Reklam
Header Reklam

İspanya’nın Eski Başbakan’ı da Nokta İstanbul’u Kullanacak

02 Haziran 2016
İspanya’nın Eski Başbakan’ı da Nokta İstanbul’u Kullanacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bugün başlayan Akıllı Şehircilik Fuarı’nda İspanya Eski Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapetero’ya .istanbul ve .ist alan adlarını hediye etti. Böylece dijital dünyada İstanbul’un marka gücünden yararlanan isimler arasına ünlü İspanyol siyasetçi Zapetero’da katıldı.

Akıllı şehircilik fuarında İstanbul’un dijital markası Nokta İstanbul göz doldurdu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğini yaptığı fuara, İspanya Eski Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero da katıldı. Fuarda İBB Başkanı Topbaş’la Nokta İstanbul standını ziyaret eden İspanyol siyasetçiye, Topbaş tarafından .istanbul ve .ist alan adları hediye edildi. Böylece ünlü sol siyasetçi Zapetero’da dijital dünyada İstanbul’un güçlü kimliğiyle var olanlar arasına katıldı.

20 günde 20 bini aştı

Teknoloji ile iç içe daha çevreci şehirlerin oluşturulması ve yaşanılabilirlik düzeyini artırmak amacıyla düzenlenen "Smart City Expo İstanbul 2016 Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi", İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla bugün Haliç Kongre Merkezi’nde başladı. Aynı zamanda Dünya Belediyeler Birliği Başkanı da olan Topbaş fuarı İspanya’nın akıllı şehircilikte yaptığı atılımlarla da tanınan Barcelona şehriyle birlikte düzenledi.

Belediye Başkanlığı döneminde akıllı şehircilik üzerinde önemle duran İBB Başkanı Topbaş fuarda da “Akıllı şehirleşme için sadece teknik gelişmeye ihtiyaç yok aynı zamanda toplumsal dönüşüme de ihtiyacımız var. Bu dönüşüm bir yandan yaşam kalitesini arttıracak bir yandan da vatandaşların bu sürece daha fazla katkı yapmasını sağlayacak” şeklinde konuştu. Fuarda İBB iştiraki Medya A.Ş. de bütün markalarıyla platformda yer aldı. Halka açıldıktan sonraki 20 günde kayıtları 20 bini aşan Nokta İstanbul, fuarda da ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.Slider Altına