Header Reklam
Header Reklam

Intertraffic Webinarlarının İkincisi Yapıldı

26 Mayıs 2020
Intertraffic Webinarlarının İkincisi Yapıldı

Intertraffic Uluslararası Fuarları organizasyonu tarafından düzenlenen, 26 Mayıs, saat 15.00’te (İstanbul) başlayan web seminerin moderatörlüğünü, Eindhoven Üniversitesi'nin Akıllı Mobilite Araştırma Bölümü Direktörü Carlo van de Weijer yaptı. Web seminere Siemens Mobility Başkan Yardımcısı Max Eichhorn ve Flitsmeister mobil uygulama kurucusu Jorn de Vries konuşmacı olarak katıldı. 
Max Eichhorn, Siemens’in, trafik yönetimine yeni bir bütünsel yaklaşım getirdiğini, giderek kalabalıklaşan ve kentsel hizmetlerin güçleştiği şehirlerin, tam mobilite ekosistemi kurmaları ve yönetmeleri gerektiğini vurgulayarak, sadece otoyol ve raylı toplu taşıma sistemleri değil, pandemi sonrasında artması beklenen bisiklet, elektrikli scooter gibi çevre dostu, bireysel ulaşım için güvence sağlayacak Siemens uygulamasını anlattı.
Bir AB projesi Be-Mobile'ın bir parçası olan Flitsmeister'in Kurucusu ve Yöneticisi Jorn de Vries, 1.7 milyon kullanıcısı olan yol ve trafik bilgilerini kapsayan mobil uygulamayı tanıtarak; “Rotanızda karşılaşabileceğiniz her şey ile ilgili gerçek zamanlı trafik bilgileri sağlıyoruz. İnsanlar bize hız radarları, kazalar veya trafik sıkışıklıkları hakkında yeni bilgiler sağlayarak bilgilerimizi geliştirmemize yardımcı oluyor. Sürücüleri bir hız radarından haberdar etmek, aslında insanların hızlarını düşürmesine yardımcı olur. Ambulansın güvenli bir şekilde geçmesi için yaklaştığında sürücüye işaret veririz. Trafik sıkışıklığı, trafik kazası, yol bakımı, yol çökmesi gibi durumlar hakkında sürücüleri bilgilendiririz” dedi.
Pekin, Amsterdam, Mexico City ve İstanbul’da düzenlenen Intertraffic Fuarları’nın organize ettiği webinarlarının ilki, 21 Nisan 2020 Salı günü yapılmıştı. Intertraffic Amsterdam fuarının 23-26 Mart 2021, Mexico City fuarının 9-11 Kasım 2021, İstanbul fuarının 25-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılması planlanıyor. Bu yılın Ağustos veya Eylül ayı içinde yapılması planlanan Pekin fuarı için henüz tarih belirlenmedi.
 Slider Altına