İlk Allison donanımlı Otokar Navigo C İspanya'da  

30 Ekim 2015 Dergi: Eylül-Ekim 2015

İspanya'daki Allison 2000 Serisi™ tam otomatik şanzıman donanımlı ilk Otokar Navigo C Class II model otobüs, Olesa'ya (Barcelona) teslim edildi. Araç, TGO’nun rutin güzergâhının yanı sıra okul servisi olarak da hizmeti verecek.

Sembolik Montserrat Dağı'nın eteklerinde gerçekleşen teslimat töreninde, TGO Satış Müdürü Felipe Rubio, Allison şanzımanları ve sunduğu sarsıntısız, yüksek kalitedeki vites değiştirme teknolojisini hali hazırda yakından tanıdıklarını belirterek; "Bizim için Allison tam otomatik şanzımanın diğer önemli faydalarından biri de sürücü konforu ve sürüş rahatlığı. Sürücülerimizin sol ayak manevraları konusunda endişelenmelerine gerek kalmadığı gibi ve artık debriyaj arızası da söz konusu değil. Bu özel otobüs ile filomuza yaptığımız yatırımdan dolayı son derece mutluyuz" dedi.

Otokar, 2009 yılında Somauto S.L. ile İspanya ve Portekiz'de satış ve dağıtım için yaptığı distribütörlük anlaşmasından bu yana İspanya pazarında faaliyet gösteriyor.
Teslimat törenine Somauto yetkililerinin yanı sıra yakın zamanda Barcelona'da Allison Şanzıman bayii olan Casals Nadal'ın temsilcileri de katıldı. Casals Nadal Genel Müdür Yardımcısı Eva Casals, Allison ile iş birliği içinde olmanın avantajının küçük otobüslerden, ağır araçlar ve vinçlere kadar uzanan geniş şanzıman yelpazesi olduğuna dikkat çekerek yaptığı açıklamada, "Allison şanzımanlar, güvenilirliği ile ünlüdür. Öte yandan bölgemizdeki servis ve bakım hizmetlerindeki deneyim, profesyonellik ve özverimiz konusunda da Allison kullanıcıları oldukça memnun" dedi.  Slider Altına