Header Reklam
Header Reklam

İGDAŞ’ın “Can Dostları Projesi’ne Dilek Kaya İmamoğlu’ndan Destek

07 Nisan 2022 Dergi: Mart-Nisan 2022
İGDAŞ’ın “Can Dostları Projesi’ne Dilek Kaya İmamoğlu’ndan Destek

İGDAŞ’ın “Can Dostları Projesi” büyüyerek devam ediyor. İstanbul’un kırsal bölgelerindeki sokak köpeklerine barınak, mama ve su desteği sağladığı projeye bir büyük destek de Dilek Kaya İmamoğlu’ndan geldi.
İmamoğlu, İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen’le birlikte, projenin başladığı yer olan Pirinçli Köyü’ndeki İGDAŞ Can Dostları kulübelerini ziyaret etti. Kulübelerdeki köpekleri besleyen İmamoğlu; “Bu proje için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım,” diyerek, herkese sokak hayvanlarını sahiplenme çağrısı yaptı.
Dilek Kaya İmamoğlu ayrıca İGDAŞ Can Dostları Projesini “insanların vicdanını harekete geçirecek öncü bir iş” olarak tanımlayarak, bu projenin tüm İstanbul’a yayılması gerektiğini vurguladı. 
İstanbul’u sokak hayvanlarıyla birlikte paylaştığımızı, dolayısıyla onları görmezden gelemeyeceğimizi ifade eden İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen ise, “16 milyon İstanbullu için görevimiz gereği yaptığımız işleri, 16 milyon İstanbullu ile birlikte yaşayan bu can dostları için de yapmayı kurumsal bir sorumluluk olarak görüyoruz.” dedi. 

25 farklı bölgeye 100 köpek kulübesi

Türkiye’nin en büyük gaz dağıtım şirketi olan İGDAŞ, soğuk kış aylarında oldukça zor koşullarda hayatta kalmaya çalışan sokak köpeklerine destek olmak üzere İGDAŞ Can Dostları projesini başlatmıştı. Proje kapsamında daha çok şehrin dışında kalan orman bölgelerinde yer alan 25 farklı bölgeye her türlü hava koşuluna dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış 100 köpek kulübesi yerleştirdi. İGDAŞ aynı zamanda bu kulübelerde, sokak köpeklerinin mama ve su ihtiyaçlarını da karşılaşmaya devam ediyor.

İGDAŞ, 5 köpek sahiplendi

Hayvanseverlerden de büyük destek alan proje devam ederken, İGDAŞ geçtiğimiz günlerde Alibeyköy Genel Müdürlük binasına bir büyük ve dört yavru olmak üzere toplam beş köpek sahiplendi.