Header

IFAT 2020, Corona Virüsü Sebebiyle Ertelendi

13 Mart 2020 Dergi:

Corona virüsünün (COVID-19) Avrupa'daki yayılmasının artması ve Federal Sağlık Bakanlığı ve Bavyera Eyalet Hükümeti'nin tavsiyesine dayanarak Messe München, IFAT 2020'yi ertelemek zorunda kaldı. Bu erteleme, Katılımcı Danışma Kurulunun İcra Kurulunun yanı sıra, sponsorların ve ziyaretçilerin sağlığından sorumlu olan sponsorlarla istişare edilerek gerçekleştirildi. IFAT 2020’nin yeni tarihi ise 7-11 Eylül 2020 olarak açıklandı.
Messe München Genel Müdürü Stefan Rummel, "Verilen koşullar altında müşterilerimizin sağlık ve ekonomik nedenlerden ötürü Mayıs başında IFAT'a başlaması kabul edilemez” dedi.
Erteleme kararı, Messe München tarafından katılımcı danışma kurulunun Yönetim Kurulu ile yakın koordinasyon içinde, sponsorlarla ve çok sayıda katılımcı geri bildirimi dikkate alınarak verildi.
Fuarın resmi web sitesinde yer alan açıklamaya göre satın alınan biletler ve kullanılan fişler, ertelenen tarihler için de geçerli olacak. Mevcut durum hakkında daha fazla bilgi, Messe München web sitesinde bulunabilir: https://messe-muenchen.de/de/unternehmen/verantwortung-csr/sicherheit/