Header Reklam
Header Reklam

İBB Pandemi Dönemindeki Projeleri ile IPRA Altın Küre Ödülünü Aldı

02 Ağustos 2021
İBB Pandemi Dönemindeki Projeleri ile IPRA Altın Küre Ödülünü Aldı

İBB, alanında dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan IPRA Altın Küre Ödüllerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisinde ödül almaya hak kazandı. İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün, “ISTime for Solidarity” (İstanbul İçin Dayanışma Vakti) kapsamında Covid-19 döneminde gerçekleştirdiği iletişim çalışmaları, dünyanın diğer ülkelerindeki adaylardan daha başarılı bulunarak birinci seçildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Covid-19 pandemisine karşı ilk günden itibaren koordineli şekilde sürdürdüğü çalışmalara bir ödül daha geldi. Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından her yıl düzenlenen dünyanın en prestijli Halkla İlişkiler Ödül töreninde, İBB, Covid-19 döneminde gerçekleştirdiği iletişim çalışmalarıyla ödüle layık görüldü. İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği bütüncül iletişim çalışmaları “ISTime for Solidarity” (İstanbul İçin Dayanışma Vakti) adıyla sektörün alanında uzman jürileri tarafından incelenerek IPRA Altın Küre Ödüllerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisinde ödül almaya hak kazandı. 
İBB’nin Altın küre ödüllü ISTime for Solidarity projesi kaspamında gerçekleştirdiği projeler şunlar:
Sokak Sokak Masal
Covid-19 sürecinde uzun süre okullarından ve sosyal hayatlarından uzak kalan çocuklar için tasarlanan  ‘Sokak Sokak Masal’ etkinliğinde; çocuklar masallarla buluşturuldu. 14 ilçede 37 mahalleye gidilerek 7 bin 370 kişiye ulaşıldı.
 

Mobil Covid-19 Farkındalık Eğitimleri
Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında geliştirilen proje ile toplumsal farkındalık yaratılmaya çalışıldı. Eğitim planları oluşturuldu. Kırsal bölgelerden başlanan çalışmalar ile kentin tüm meydanlarında vatandaşlara Covid-19 salgını ile mücadelede önleyici ve koruyucu tedbirlere dair eğitimler verildi. 
Hayalim İstanbul ( 1 Ekim Dünya Çocuklar Günü )
‘Sokak Sokak Masal’ dinletileri kapsamında planlanan bir diğer çalışma da Hayalim İstanbul. Bu projeye katılım gerçekleştiren çocuklardan program sonrası hayallerini resmetmeleri istendi. Çalışma kapsamında 1 Ekim Dünya Çocuklar Gününde Beşiktaş Futbol Takımıyla tanışma hayali olan Bedir ve evinin yakınına salıncak hayal eden Erva’nın hayalleri gerçekleştirildi.
65 Yaş Üzeri Çağrı Merkezi
İBB, pandemi döneminin sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerinde yaş almış vatandaşların yardımına koşarak ihtiyaçlarını giderdi. 153 Çözüm Merkezi’ne ulaşan 65 yaş üstü 2 bin 500 vatandaşın market alışverişleri yapılarak adreslerine ulaştırıldı.


 Slider Altına