Header Reklam
Header Reklam

İBB’den Kadıköy’de Büyük Altyapı Hamlesi

14 Mayıs 2021 Dergi: Mayıs-Haziran 2021
İBB’den Kadıköy’de Büyük Altyapı Hamlesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tam kapanma sürecinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İstanbul’da trafiğin en yoğun olduğu Kadıköy ilçesinde 6 noktanın 4'ünde altyapı çalışmaları tamamlandı. 

Kadıköy’deki ana arterlerde yetersiz kesit olan ve karışık sitem olarak çalışan atıksu ve yağmur suyu hatlarının ayrıştırma imalatları yoğun trafik sebebiyle yapılamıyordu. 

İSKİ, tam kapanma dönemini fırsata çevirerek Bostancı Mahallesi, Emin Ali Paşa Caddesi (Minibüs Yolu) ve Bostancı Gösteri Merkezi önü, Suadiye Çetin Emeç Bulvarı ve devamındaki Plaj Yolu Sokak, Fenerbahçe Mahallesi Ahmet Mithat Efendi Caddesi’ndeki atıksu ve yağmur suyu altyapı geçiş hatlarındaki çalışmalarını tamamladı.

Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi’ndeki atıksu ve yağmur suyu altyapı geçiş hattındaki düzenlemelerin bayram sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. 

Toplamda 300-1400 mm çaplarında 2000 metre atıksu ve yağmur suyu hattı, 200 metre dere ıslahı yapılacak. Bitirilen 6 kritik noktadan sonra Kadıköy’de 35 km’lik altyapı çalışması daha yapılacak.Slider Altına