İBB’den Faizsiz Kredi Desteği

22 Haziran 2022 Dergi:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fibabanka iş birliği ile İstanbulkart'lılara özel faizsiz ve masrafsız tüketici kredisi desteği kampanyası başlattı. Bu kapsamda başvuru sahipleri, 500TL'den 2.500TL'ye kadar faizsiz, masrafsız veya 2.500TL-5.000TL arası 24 ay vadeye kadar kredi kullanabilecek. İstanbulkart’ın geçerliği olduğu her yerde kullanılabilecek olan krediyi, kullanıcı isterse nakit olarak hesabına da aktarabilecek.

İstanbulluların ihtiyaç anında yanında olmayı amaçlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketi BELBİM A.Ş., Fibabanka ile İstanbullular için iş birliği yaptı. İstanbulkartlılara özel 2500 TL’ye kadar 5 aylık ödemelerle faizsiz, masrafsız ve 5000 TL'ye kadar 24 aya varan vadeyle düşük faizli olarak + Dijital Bakiye fırsatı. İstanbulkart Mobil’in dijital kartına yüklenen tutar, dijital kart üzerinden ulaşımda ya da İstanbulkart’a aktarılarak İstanbulkart’ın geçtiği her yerde kullanılabiliyor. 

İstanbulkart Mobil’den yüklenen + Dijital Bakiye, para transferi özelliği kullanılarak kişiselleştirilmiş İstanbulkart’a aktarılabiliyor. Verilen talimat, NFC teknolojisine sahip akıllı telefonlardan, biletmatiklerden, toplu ulaşım geçiş ve ödeme cihazlarından veya İstanbulkart’ın geçtiği alışveriş ödeme noktalarındaki POS cihazlarından tanımlanabiliyor.

Nakit olarak da kullanılabilecek

Kullanıcı, dijital kartına yüklediği tüketici kredisini nakit olarak kullanmak isterse, IBAN bilgisinin yer aldığı ıslak imzalı dilekçe ve yanında bulundurduğu kimliğinin fotokopisi ile İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne başvuruda bulunacak. Bunun için önce Dijital Kart'ındaki tutar İstanbulkart'ına aktarılacak ardından İstanbulkart içindeki bakiye üzerinden EFT işlem ücreti kesilerek EFT başvurusu oluşturulacak. Bu işlemlerin ardından talep edilen nakit, 3 iş günü içerisinde EFT işlemi tamamlanarak belirtilen hesaba aktarılabilecek.

İstanbulkart Nerelerde Geçiyor? 

İstanbulkart’a aktarılan +Dijital Bakiye ile zincir marketlerde alışveriş yapılabiliyor; Multinet noktası olan kafe-restoran ve yerel marketlerde, Getir’de, Beltur’da, İBB Sosyal Tesislerde, Hamidiye otomatlarında, İş Bankası anlaşmalı POS cihazlarının olduğu giyim, kozmetik, ihtiyaçlarında, müzelerde, halk bakkallarda, İSPARK otoparklarında, ulaşımda, BiTaksi’de, iTaksi’de, şehirlerarası otobüs firmalarında, FÖY ve Faturamatik’e bağlı fatura ödeme bayilerinde İstanbulkart ile ödeme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Kampanya koşulları hakkında detaylı bilgi için: https://www.istanbulkart.istanbul/kampanya-detay?id=148

Kampanyanın başlangıç tarihi: 16.05.2022

Kampanyanın bitiş tarihi 18.07.2022Slider Altına