Header Reklam
Header Reklam

İBB Akademi’nin Düzenlediği “Genç Yetenek Gelişim Programı” Yeni Mezunlarını Verdi

06 Temmuz 2024
İBB Akademi’nin Düzenlediği “Genç Yetenek Gelişim Programı” Yeni Mezunlarını Verdi

İBB’nin kamudaki işgücü niteliklerini artırmak hedefiyle inşa edilen ve Türkiye’nin en büyük kurumsal akademilerinden olan İBB Akademi çatısı altında İSPER koordinasyonuyla hayata geçirilen “İBB Genç Yetenek Gelişim Programı” yeni mezunlarını verdi. Şu ana kadar İstanbul için çalışan 3 bin 985 Genç Yetenek, “Gençliğimiz Var!” coşkusuyla programı tamamladı.

Gençlerin yeteneklerini keşfetmeleri, geliştirmeleri ve kariyer hedefleri doğrultusunda daha donanımlı hale gelmeleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından başlatılan Genç Yetenek Gelişim Programı ve Genç Yetenek İstanbul programı, 2021 yılından bugüne tam 3 bin 985 kişiyi mezun etti. Cemal Reşit Rey’de düzenlenen mezuniyet töreni, Genç Yetenekler ve İBB yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. İBB Akademi tarafından İBB İştirak şirketi İSPER koordinasyonuyla düzenlenen Genç Yetenek Sertifika Töreni ile başarılı katılımcıların sertifikaları ve dereceye giren projelerin ödülleri, İBB Yöneticileri tarafından sahiplerine takdim edildi.

 “Geleneksel Öğrenme Prensiplerini Bir Kenara Koyarak Ezberleri Bozduk”

Törenin açılış konuşmasını İBB Genel Sekreter Yardımcısı Zeynep Neyza Akçabay ve İSPER Genel Müdürü Banu Saraçlar yaptı. İstanbul’a hizmet ederken en büyük gücün genç çalışanlar olduğunu ifade eden Zeynep Neyza Akçabay, “Gençlerimizi geleceğin yetkinlikleri ile donatmak; bilgiyi, yenilikçilik ve cesaretle harmanlamaları için geleneksel öğrenme prensiplerini bir kenara koyarak, kimseyi ayırmadan ve geride bırakmadan 30 yaşın altındaki tüm gençlere gelişim fırsatı vererek ezberleri bozduk” dedi. 

İSPER Genel Müdürü Banu Saraçlar ise, “4 sene önce 2020 Şubat ayında, tam pandeminin başında, 520 genç arkadaşımızla çıktığımız bu gelişim yolculuğunun bugün tam 3 bin 985 kişiye ulaşmasının gururunu yaşıyoruz. Bu program siz İBB’li genç mesai arkadaşlarımızın iş hayatlarında ve kariyer hikâyelerinde önemli bir dönüm noktası oldu” diyerek Genç Yetenekleri selamladı. 

Genç Yetenek Programına İlham Olan Cümle: “Gençliğimiz Var!”

İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman törende yaptığı konuşmada, “Bildiğiniz gibi, değerli Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu, 2019 yılında  ‘Gençliğimiz Var’ diyerek yola çıktı. Bu aslında gelişmeye, öğrenmeye, başarmaya odaklı olduğumuzu, birlikte ulaşacağımız hedefler için hiç yorulmamak üzere yola çıktığımızı ifade etmek için söylediği bir sözdü. Yola beraber çıktığımız ve şu ana kadar beraber yol almaya devam ettiğimiz değerli ekibimiz de bu söylemin altını doldurarak genç İBB çalışanları için harika bir eğitim gelişim programı oluşturdular. Öğrenmeye açık olma, inisiyatif kullanma, proaktif olma, problem çözme, risk yönetme, çeviklik, yaratıcı düşünce, iş birliği ve iletişim becerilerinizi geliştirmeye yönelik olarak tasarlanan bu bir yıllık eğitim sürecini tamamlayan sizler, artık bir yıl önceki kişi değilsiniz. Şimdi daha donanımlısınız, daha güçlüsünüz, daha cesursunuz” dedi.

Birbirinden Yaratıcı Fikirlerle İstanbul’a Katkı Sağlayacak Projeler Ödüllendirildi

İBB Genç Yetenek Gelişim Programını 100 tam puan alıp “Gelişimin Yıldızı” olarak birinci tamamlayan 11 Genç Yeteneğe sertifika ve madalyaları İBB yöneticileri tarafından takdim edildi. 

Genç Yetenek Gelişim Programı kapsamında uygulamaya değer görülen projelerden ilk 5’e girenler, birbirinden yaratıcı fikirleriyle kent yaşamına katkı sunabilecek projeler arasından seçildi. İBB yöneticileri tarafından takdim edilen sertifika ve madalya ile ödüllendirilen projelerden “Midye-Deniz Kirliliği Tespit Cihazı” beşinci, “Gıda Senin İstanbul” dördüncü, “Ulaşımı Yeşille” üçüncü ve “Enerji Köyü” ikinci olarak ödülünü aldı. Birinci seçilen ve madalya alan proje ise “Yeni Teknolojiler Aracılığıyla Park Yeri Bulunmasını Kolaylaştırıcı Uygulamalar” oldu.  


Etiketler


Slider Altına