Hitachi Rail, HyperloopTT için Bulut Tabanlı ERTMS Sinyal Sistemi Geliştirdi

07 Temmuz 2022 Dergi:

HyperloopTT; Hitachi Rail ile birlikte geliştirilen, dünya lideri dijital sinyalizasyon ve trafik yönetim sistemi ile gerçeğe önemli bir adım atıyor.

Hitachi Rail, ERTMS (Avrupa Demiryolu Trafik Yönetim Sistemi) simülatörlerini HyperloopTT teknolojisi için özelleştirdi.

İşbirliği, yeni standartlar oluşturmak yerine mevcut kanıtlanmış yüksek hızlı demiryolu ERTMS lojik devrelerini kullanarak HyperloopTT'nin ticarileştirme zaman çizelgesini hızlandıracak.

Hitachi Rail ve HyperloopTT, bulut için bir konsept örneğin tamamlanmasıyla birlikte - 1.200 km/s'ye kadar hızlarda çalışabilecek olan yenilikçi sistemin ticari olarak çalıştırılmasına yönelik önemli bir dönüm noktasına ulaştı. HyperloopTT'nin tüpleri için bulut tabanlı ERTMS sinyal sistemi geliştirildi.

Hitachi Rail'in İtalya, Napoli'deki tesisinde, trafik yönetimi, sinyalizasyon ve hyperloop sisteminin bazı fiziksel güvenlik gereksinimlerinin entegre testine olanak tanıyan bir dijital simülatör başarıyla oluşturuldu ve şu anda bir arayüz geliştiriliyor. 

Çözüm, karmaşık fiziksel ekipmanın yeteneklerini bulut tabanlı yazılımla değiştirerek, daha fazla güvenilirlik, dağıtımda daha fazla esneklik sunuyor, bakım maliyetlerini düşürüyor ve daha sürdürülebilirlik sunuyor. Simülatör ayrıca, olaylara meydana geldikleri anda tepki vermek yerine, tekrarlayan görevleri otomatikleştirerek ve olası kesintileri tespit edip yöneterek HyperloopTT'yi daha verimli hale getirmeye yardımcı olabilir.

Kurulan ortaklık, çok yüksek hızlarda hareket eden tüplerinlerin düzenlenmesini ve kontrolünü simüle etmek için ERTMS ve ETCS L2 (Avrupa Tren Kontrol Sistemi Seviye 2) sinyal teknolojisi üzerindeki sistemi kapsıyor. ERTMS, uluslararası alanda kullanılma ve tanınma avantajına sahip, bu da onu yüksek düzeyde birlikte çalışabilir hale getiriyor ve böylece HyperloopTT sistemlerinin yeni standartlar oluşturmaya gerek kalmadan dünya çapında güvenli bir şekilde çalışmasını mümkün kılabilir.

Simülasyon modelini tamamladıktan sonra, süreçteki bir sonraki adım, fiziksel tüpler için hem sinyal altyapısını hem de bulut tabanlı modeli dijital olarak entegre etmek olacaktır. Bu, HyperloopTT'nin Toulouse'daki test pistinde tüm sistemin fiziksel testine geçilmesinin kapısını açacak.

HyperloopTT CEO'su Andres De Leon şunları söyledi: “Hitachi Rail'in demiryolu endüstrisindeki trafik yönetim sistemlerini kurma, bakımını yapma ve izleme konusundaki deneyimi rakipsizdir. Bizi dünyanın en hızlı, en verimli ve en uygun fiyatlı ulaşım hedefimize bir adım daha yaklaştıran hyperloop'umuzdaki ERTMS ve ECTS sistemlerinin bu son teknoloji simülasyonunda onlarla işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Minimum yatırımla teknik gelişmelerin kilidini açmamıza yardımcı olabilecek ortaklarla çalışmayı seviyoruz ve bu proje de bunun harika bir örneği.”

HyperloopTT, modern toplumun karşılaştığı, aşırı nüfus, trafik sıkışıklığı, CO2 emisyonları ve hava kalitesi gibi önemli ve uzun vadeli zorlukları çözmeye kararlı.

Hitachi Rail İnovasyon Baş Direktörü Leonardo Impagliazzo şunları söyledi: “Hitachi Rail, yeni dijital mobilite teknolojilerine öncülük etmeye kendini adamıştır. Dijital sinyal teknolojimiz, her gün milyonlarca yolcunun güvenli bir şekilde taşınmasına yardımcı olmak için ABD ve Kanada, Avrupa, Orta Doğu, Avustralya ve Asya'da kullanılmaktadır. Bu ortaklık, sınıfının en iyisi sinyalizasyon ve otomasyon sistemlerimizi geliştirmemize ve HyperloopTT'nin süper yüksek hızlı taşımacılığı için özelleştirmemize olanak tanıyor. Bu başarıdan dolayı heyecan duyuyoruz ve programın bir sonraki aşamasını bekliyoruz.”

Hitachi Rail, hyperloop'un tüp içinde seyahat sistemini Hitachi Rail'in endüstri lideri sinyal teknolojisi ERTMS (Avrupa Demiryolu Trafik Yönetim Sistemi) ile entegre etmek amacıyla Aralık 2020'de Hyperloop Ulaşım Teknolojileri (HyperloopTT) ile teknoloji ortaklığını duyurmuştu. Hitachi Rail, yüksek hızlı tren için dijital sinyalizasyonda küresel bir endüstri lideridir ve ERTMS teknolojisini Avrupa'da - İngiltere, İtalya, İspanya, İsveç ve Fransa'da - ve Çin ve Hindistan'ın son derece rekabetçi pazarlarında tanıtan ilk hizmet sağlayıcıdır.Slider Altına