Header Reklam
Header Reklam

Hidromek iki tasarım ‘Oscar’ı daha kazandı

25 Haziran 2018 Dergi: Mayıs-Haziran 2018
Hidromek iki tasarım ‘Oscar’ı daha kazandı

Bu yıl kuruluşunun 40’ıncı yıldönümünü kutlayan Hidromek, iki uluslararası başarıya birden imza attı. Hidromek, dünyanın iş makinesi üreten en büyük 50 firmasının sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesine 6’ıncı kez girmeyi başarırken, tasarımın ‘Oscar’ı olarak kabul edilen Red Dot 2018 Tasarım Ödülleri’nde de çifte ödül mutluluğu yaşadı.

Hidromek, Red Dot 2018 Tasarım Ödülleri’nde, ‘İki Akıllı Dev’ ismini verdiği yeni ürünleri HMK 60 CR midi ekskavatör ve HMK 145 LC SR kısa kuyruk ekskavatörü ile ticari taşıt kategorisinde iki ayrı ödül kazandı. Bu yıl yarışmada 59 ülkeden, 48 kategorideki ürün tasarımı başvuruları, bağımsız ve uluslararası jüri üyelerince değerlendirildi. Dünyanın önde gelen markalarına ait ürün tasarımı, iletişim tasarımı projeleri, ambalaj tasarımı ve konsept projeleri değerlendiren yarışma, güncel trendlere de ışık tutuyor. Red Dot Ödülleri 9 Temmuz 2018 tarihinde Almanya'nın Essen kentinde yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

Hidromek Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan Telışık,  şu açıklamalarda bulundu:

“Dünyanın en prestijli tasarım değerlendirme ödüllerinden olan “Red Dot”  tasarım ödüllerinden, geçtiğimiz ay lansmanını yaptığımız yeni ürünlerimiz; HMK60CR midi ekskavatör ve HMK 145 LCSR kısa kuyruk ekskavatör ile iki tasarım ödülü birden kazandık. Hidromek, uluslararası tasarım otoriteleri tarafından titizlikle değerlendirildikten sonra verilen bu ödüllerle “Hidromek Design” imzalı ürünlerin tasarım konusundaki kalite ve yenilikçi iddiasını bir kez daha tescillemiş oldu. Türkiye’nin sayılı taşıt tasarım stüdyolarından olan “Hidromek Tasarım Stüdyosu” ile “Hidromek Design” imzalı Hidromek, ürünlerinin toplamda 14 adet uluslararası tasarım ödülü bulunuyor”.Slider Altına