Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı 2022 Başlıyor

15 Haziran 2022 Dergi:

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ‘Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ başlattı. Program kapsamında toplam 5 milyon TL tutarında mali destek verilecek.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, bu Programla TR61 Düzey 2 Bölgesi’nde girişimcilik ekosisteminde işbirliğini artırmayı, tematik uzmanlaşmayı geliştirmeyi ve girişimlerin hızlı büyümesi amacıyla finansmana kolay erişimi sağlayan mekanizmaların hayata geçirilmesini hedefliyor.

Toplamda 5.000.000 TL bütçesi bulunan programa son başvuru tarihi 22 Temmuz 2022 olarak belirlendi. Programda asgari destek tutarı 200 bin TL, azami tutar ise 1,5 milyon TL olacak.

Bu mali destek programının öncelikleri şunlardır:

Öncelik 1: Yabancı girişimcilerin bölgeye çekilmesi

Öncelik 2: Yenilikçi ürün ve tematik arayüz sayısını artırmak

Öncelik 3: Tematik alanlarda girişimcilik hızlandırma programları geliştirilmesi

Öncelik 4: Girişim finansmanını destekleyen mekanizmaların geliştirilmesi

Mali destek programına başvuracak kurum/kuruluşlar yukarıda verilen önceliklere göre değerlendirilecek. Programa proje başvurusu yapmak isteyen potansiyel başvuru sahipleri için programın tüm detaylarının yer aldığı başvuru rehberi Ajansın resmî internet sitesi www.baka.ka.gov.tr üzerinden yayımlandı.

Potansiyel Başvuru Sahipleri; proje başvurularını bu internet sayfasından erişilebilecek. Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak 22 Temmuz 2022 tarihi saat 23.59’a kadar gerçekleştirebilecek. Program kapsamında çevrimiçi ortamda bilgilendirme ve eğitim toplantıları gerçekleştirilecek olup toplantılara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır. Toplantılara katılım ücretsizdir.

  • GEG Bilgilendirme Toplantısı, 01 Haziran 2022 Çarşamba Saat: 14.30      

Katılım için: https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZIlf-qorj0tGtEhxb6b7dP4oysQdG6EWykm

  • GEG Eğitim Toplantısı, 08 Haziran 2022 Çarşamba Saat: 14.30    

Katılım için: https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZMud--trjIvH9RflmqHoO8j3n4JeYMNJR9hSlider Altına