Header Reklam
Header Reklam

GENERA 2024, Enerji ve Çevre Sektöründe 43.000 Profesyoneli Buluşturdu

20 Şubat 2024
GENERA 2024, Enerji ve Çevre Sektöründe 43.000 Profesyoneli Buluşturdu

Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı GENERA 2024, güçlü kurumsal destek, büyük sektörel derneklerin desteği ve yüksek iş katılımı ile başarılı bir etkinliği tamamladı. IFEMA MADRID'in 9. ve 10. pavilyonlarına yenilenebilir enerjiler, enerji verimliliği ve çevresel sürdürülebilirliği geliştirmeye kendini adamış 43.000'den fazla uzman katılımcı katıldı. Ayrıca GENERA, katılımcı şirketlerin %41'inin yabancı ülkelerden gelmesiyle önemli bir uluslararası varlık göstermiştir.

Madrid, 19 Şubat 2024.- 27. GENERA etkinliği, fuar tarihindeki tüm katılım rekorlarını kırarak sona erdi. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı, bir önceki yıla kıyasla %24'lük bir artışla toplam 43.292 profesyonel tarafından ziyaret edildi.

GENERA, Enerji ve Çevre alanında Avrupa'nın en önemli platformu olarak kabul edilmektedir. Üç gün boyunca profesyoneller, 500'den fazla katılımcı şirket ile 24.000 m2'lik sergi alanında sunulan tekliflerden en iyi şekilde yararlandı. Fuara enerji hizmetleri, kurulum ve bakım şirketlerinin yanı sıra mühendislik, tedarik ve inşaat şirketlerinden profesyoneller de katıldı.

GENERA'nın uluslararası boyutu en yüksek yılı

Bu GENERA için alınan olumlu tepkiler, etkinliğin uluslararası alaka düzeyindeki büyümeye işaret etmektedir. Yurt dışından gelen profesyoneller, GENERA 2024'e gelen toplam ziyaretçilerin %17'sini oluşturarak güçlü bir katılım göstermiştir. Portekiz %43 ile en yüksek orana sahipken, onu %8 ile Almanya, %7 ile Fransa, %6 ile İtalya, %5 ile Çin ve %3 ile Türkiye takip etmiştir.

Katılım rakamları da bu rekorların habercisiydi; katılımcı firmaların %41'i yurt dışından gelirken, Çin, Türkiye ve Almanya en fazla firmanın yer aldığı ülkeler oldu.

Uluslararası odaklı bir etkinlik

IFEMA MADRID tarafından düzenlenen bu etkinlik için Ekolojik Geçiş ve Demografik Mücadele Bakanlığı'na bağlı Enerji Çeşitlendirme ve Tasarruf Enstitüsü IDAE'nin desteği çok büyük önem taşıdı. Etkinliğin açılışı İspanya Hükümeti Başkanı Pedro Sánchez ile birlikte Hükümetin Üçüncü Başkan Yardımcısı ve Ekolojik Geçiş ve Demografik Mücadele Bakanı Teresa Ribera tarafından yapıldı.

GENERA'da IDAE, 40. yıldönümünü çeşitli etkinliklere ve büyük ilgi gören toplantılara kesintisiz olarak ev sahipliği yapan bir stantla kutladı.

GENERA, yenilenebilir enerjilerdeki ilerleme sayesinde gelişmekte olan bir sektörün lider platformu olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Temiz enerji üretme konusunda önemli bir kapasiteye sahip olan İspanya, bu alanda stratejik bir ülke olmaya devam ediyor.

Genera 2024 Forumu ve Genera Solar Forumu bilgi paylaşımına yönelik platformlardır. Bu üç günlük yoğun ticarete, sektörün karşılaştığı yeni zorlukları ele alan eksiksiz bir etkinlik programı eşlik etmiştir. Bu forumlarda, verimlilikte inovasyon, yeni teknolojik araçlar ve uygulamalar, enerji geçişi ve karbonsuzlaştırma projeleri ve enerji depolamadaki yeni gelişmeler gibi konularla yeni enerji zorlukları ve bunların nasıl yönetileceği analiz edilmiştir. Önemli şirketler, kıyaslama kurumları ve stratejik birlikler destek sağlamıştır.

GENERA 2024 sektör tarafından desteklenmektedir

Ayrıca, Enerji Verimliliği Şirketleri Birliği (A3E) ve Ulusal Enerji Hizmetleri Şirketleri Birliği (ANESE) de dahil olmak üzere çeşitli dernekler ve önemli sektörel gruplar da bu etkinliği desteklemiştir: Ulusal Enerji Hizmetleri Şirketleri Birliği (AEDIVE); İspanyol güneş enerjisi ve enerji dönüşümü kümelenmesi Solartys; ve İspanyol Fotovoltaik Birliği (UNEF); ACOGEN, AEE, ADHAC, AeH2, AELEC, AEPIBAL, AMI, APPA, ASEALEN, ASEME, ASIT, ATECYR, ATEG.ES, CENER, CIDE, Ciemat, COGEN España, ENTRA, FENIE, ICOG ve IMDEA Energía.


Etiketler


Slider Altına