Header Reklam
Header Reklam

eTR Ödülleri 13. kez sahiplerini buldu

29 Nisan 2016 Dergi: Mart-Nisan 2016
eTR Ödülleri 13. kez sahiplerini buldu

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen “13. e Türkiye (eTR) Ödülleri” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. “Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler”, “Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler”, “Kamudan Kamuya e-Hizmetler” ve “Yerel Yönetimler” kategorilerinde finalde kalan 26 projeden kazananlar, jürinin yaptığı elektronik oylama ile belirlendi.

“Kamu Kurumlarına Yönelik Kategoriler”de;

-Kamudan Kamuya eHizmetler:Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı  - “e-Yazışma”

-Kamudan İş Dünyasına eHizmetler: BTK – “İnteraktif Frekans İşlemleri Sistemi (İFİS)”

-Kamudan Vatandaşa eHizmetler: T.C. Sağlık Bakanlığı - "e-Nabız" projeleri ödül kazandı.

“Yerel Yönetimlere Yönelik Kategoriler”de ise;

-Küçük Ölçekli Belediye:Selçuk Belediyesi - "Mobil Belediyecilik Uygulamaları"

-Orta Ölçekli Belediye:Kadıköy Belediyesi - "Aklımdaki Kadıköy"

-Büyük Ölçekli Belediye: İETT - "Akıllı Ulaşım Sistemleri ile Toplu Taşımada Hizmet Kalitesinin Artırılması"  projeleri ödüle layık görüldü.

Öte yandan, eDevlet uygulamaları ile örnek olan veya örnek teşkil edebilecek uygulamalara verilen, “TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu Özel Ödülü”nü TBMM Mobil Uygulama projesi aldı. TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından verilen "En iyi Gelişim Gösteren Proje Ödülü"nü ise TSE BelgeNET projesi kazandı.  Etkinliğin ana sponsoru Vodafone Türkiye tarafından, finale kalan kurumlar arasından Vodafone Dijitalleşme Endeksi’nde en yüksek puanı alan kuruma verilen “Vodafone Türkiye Özel Ödülü”nü T.C. Sağlık Bakanlığı aldı.Slider Altına