Header Reklam
Header Reklam

ECOMONDO ve KEY ENERGY Fuarlarının Dijital Etkinliği 15 Kasım'a Kadar Devam Edecek

09 Kasım 2020
ECOMONDO ve KEY ENERGY Fuarlarının Dijital Etkinliği 15 Kasım'a Kadar Devam Edecek

Mücbir sebepler nedeniyle 25 Ekim’de Başbakan Kararnamesi ile bloke edilen fiziksel fuarın yerini alan, Ecomondo & Key Energy platformuna kaydolan şirketlerin çevrimiçi platformu olan ve İtalyan Fuar Grubu tarafından düzenlenen DOUBLE GREEN DIGITAL WEEK'in ilk haftasında mükemmel sonuçlar elde edildi. 3-6 Kasım tarihleri arasında toplam 500 saatin üzerinde süren web seminerleri ve atölye çalışmalarını 31.200 katılımcı izledi.
400 şirket İtalyan Sergi Grubu'nun dijital platformuna katılma kararı verdi. (https://en.ecomondo.com ve https://en.keyenergy.it web sitelerinden kayıt olduktan sonra erişim sağlanmaktadır) Etkinlik, 15 Kasım’a kadar bir hafta daha sürecek. Bu sürede teknolojiler ve döngüsel ekonomi, sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji politikaları ile ilgili tüm konferansları takip etmek mümkün olacak. Dijital platformda iklim, gıda, çevre ve yaşam kalitesiyle ilgili küresel zorluklara hızla yanıt verebilecek, işletmelerin inovasyonuna katma değer sunmaya hazır, özel olarak seçilmiş sayısız girişimi keşfetmek mümkün. Bu platform yeşil zincirin önemli şirketleriyle iletişim kurmak için özel bir pazar yeri olacak.
Yeşil Teknolojiler Bölümü IEG Grup Marka Müdürü Alessandra Astolfi, “Ecomondo ve Key Energy Digital Edition yolu yarıladı ve şimdiden bazı sonuçlar çıkarabiliriz. Öncelikle bilim camiası, sektör paydaşları ve şirket temsilcileri, dijital platforma aktardığımız dört günlük konferans ve atölye çalışmalarının takviminden memnuniyetlerini dile getirdiler. Gerçekten de büyük bir genel katılımla sektör ve ticari dünya üyeleri ile profesyoneller adına önemli kazanımlar sağlandı. İtalyan hükümeti adına katılım, Avrupa Komisyonu himayesinde olduğu gibi son derece tatmin ediciydi. Bu memnuniyeti iki fuarın bilimsel komite başkanları Profesör Fabio Fava ve Gianni Silvestrini ile paylaşmak istiyoruz. İkinci olarak, Ecomondo ve Key Energy'den somut bir mesaj çıktı. Ecomondo ve Key Energy, yeşil ekonomi için bir referans noktası, pazarın kalifiye düşünce topluluğu olarak kabul görüyor. Kamu karar vericileriyle etkileşimi güçlendirdik. Bu etkinlikte, Yeşil Ekonomi Devletleri tarafından yeşil hidrojen üretimi için teknolojik yeniliklerden atık plastiğin geri dönüşümü için teknoloji teşviklerine kadar değişen bir teklif paketi sunuldu. ANEV’in, Rüzgâr enerjisini artırmak için getirdiği "manifesto" örneklerden sadece ikisidir. Bu nedenle, Ecomondo ve Key Energy'de geçen yıl enerji topluluklarıyla yapılan görüşmelerinin artık ulusal düzenleyici çerçevede yer bulmaya başladığını düşünürsek, bunun giderek güçlenen bir gelenek olacağını söyleyebiliriz" dedi.
9 - 15 Kasım tarihleri arasında, web seminerleri ve çevrimiçi atölyeler, iki fuarın dijital platformuna kaydolanlar tarafından talep üzerine görüntülenebilir. Endüstriyel, finans, kurumsal ve akademik dünyadan paydaşlarla doğru bir şekilde hazırlanmış yaklaşık 140 toplantı bulunmaktadır. Ecomondo'nun kapsadığı konular arasında: 1 Ocak 2022'de başlayacak olan tekstil atıklarının kaynağa göre ayrılmış toplanması ile atık döngüsü üzerine teknolojik sınırlar ve yasal güncellemeler; arıtma tesislerinin karbon ayak izinin izlenmesinde dijital teknolojinin rolü yer alacak. Yeşil Düzen'in vizyon haritası ve finans mekanizması, bu dijital etkinliğin gerçek tematik zeminini oluşturuyor. Temiz enerji cephesinde, Key Energy, Milan Polytechnic tarafından, İtalya'nın sera gazı emisyonu üzerindeki yeni katı kurallara uyabilmek için yüzleşmek zorunda kalacağı endüstriyel çaba hakkındaki bir araştırmayı sunuyor. Bu yeni düzenlemeler aynı zamanda rekabet avantajının derinlemesine incelenmesi, İtalyan şehirleri için ulaşımın elektrifikasyonu, yenilenebilir enerjinin sunduğu fırsatların ortaya çıkmasını da sağlıyor.Slider Altına