Header Reklam
Header Reklam

Ecomondo ve Key Energy Fuarları için Geri Sayım Başladı

23 Ekim 2020
Ecomondo ve Key Energy Fuarları için Geri Sayım Başladı

IEG (İtalyan Fuar Grubu) tarafından Rimini’de 3 - 6 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Ecomondo ve Key Energy fuarları, Yeşil Ekonominin profesyonellerini bir araya getirecek. 
24.sü düzenlenecek Ecomondo’da dört alan öne çıkacak: Atıklar ve Kaynakları, Döngüsel Biyoekonomi, İyileştirme ve Geliştirme, Su ve Hidrojeolojik Riskler. Fuarda iki önemli proje dikkat çekecek: Biyometan Platformu ile işletmeye alma & ölçek genişletme. Key Energy Fuarının 14.sünde ise güneş ve depolama sistemleri, rüzgâr ve enerji verimliliği, öne çıkan ana temalar olacak. Sürdürülebilir Kentler, önemli ölçekte alanın ayrıldığı bir konu başlığı olarak ilgi çekecek. Bu alanda özellikle mobilite, dijitalleşme ve kent aydınlatması ile inovasyona odaklı “vitrin” bölümü, sektörün bugünü ve geleceğini yansıtacak.
750 kuruluşun katıldığı fuarlara, 140 toplantı, bir çalıştay ve 40 start-up buluşması eşlik edecek. Fuar merkezinin tüm girişleri açık olacak ve bu etkinliğe özel tren ulaşımı seçeneği bulunacak.
IEG’nin bu büyük etkinliği, bu yılın, sektördeki döngüsel ekonominin düzenlemelerini ele alan, diyalog ağı oluşturulabilecek, yoğun bilimsel teknik içerikle bilgi paylaşımı gerçekleştirilecek ilk ve tek canlı etkinliği olacak.
İtalya, Avrupa'da siyasi, ekonomik ve sosyal tartışmaların merkezinde yer alıyor. Fuarın dört günü boyunca Avrupa fonları için sektöre yönelik Kurtarma Planı'nın ulusal çerçevede ana hatları izlenebilecek. İtalya’da Çevre Bakanlığı ile işbirliği içinde ve Avrupa Komisyonu himayesinde Ulusal Konsey tarafından desteklenen Yeşil Ekonomi Genel Devletleri’nden büyük bir beklenti söz konusu.
Ecomondo ve Key Energy, risk azaltma, katılımcıların ve ziyaretçilerin güvenliği açısından IEG'nin #Safebusiness protokolü ve GBAC STAR akreditasyonu doğrultusunda tam bir güvenlik içinde gerçekleşecek. Aynı amaç için fuar merkezinin açılış saatleri sabah 8.30'a, kapanış saatleri 19.00’a çekildi. Yoğunluğu süre içine yayacak bu uygulama da sağlık risklerini indirgeyecek önlemler arasında.
 Ayrıntılı bilgi için: https://en.ecomondo.com