Header Reklam
Header Reklam

Ecomondo ve Key Energy Fuarları Ekim Ayında, Rimini’de Yapılacak

20 Temmuz 2021
Ecomondo ve Key Energy Fuarları Ekim Ayında, Rimini’de Yapılacak

IEG, Ecomondo ve Key Energy 2021'de Afrika ve Avrupa kıtasının çevresel güçlüklerine odaklanacak. 26 - 29 Ekim tarihleri arasında İtalya'da, Rimini Fuar Merkezi’nde Ecomondo Fuarının 24.sü ve Key Energy Fuarının 14.sü birlikte yapılacak. 
IEG Italian Exhibition Group CEO'su Corrado Peraboni, “Bu iki fuarımız, Avrupa Akdeniz havzasında yeşil ekonomi ve yenilenebilir enerji alanında lider etkinliklerdir. Bu platformda, başta Afrika ve Avrupa kıtasındakiler olmak üzere her ülkenin çözmesi gereken küresel yeşil zorluklar için yeni ürün ve çözümler sunulacak, projeler karşılaştırılacak” diyor.

IEG'nin Green&Technology Grup Fuar Müdürü Alessandra Astolfi şunları ekliyor: “Birkaçını saymak gerekirse, Cezayir, Mısır, Fas, Tunus, Ruanda ve Kenya'nın Afrika büyükelçilikleri, şirketler, dernekler, alıcılar teknik bilgilerini ilerletmek, ağ oluşturmak ve iş anlaşmalarını sonuçlandırmak için burada olacak.”
Ecomondo ve Key Energy'nin 2021, alıcıların ve şirketlerin etkinlikten önce bile düzenleyebilecekleri bire bir toplantılarla daha da zenginleştirilmiş özgün bir tartışma ve iş platformunu harekete geçirecek.
Rimini Expo Center'ın tamamını kaplayacak olan Ecomondo ve Key Energy'nin çekirdeğini oluşturan sergi alanının yanı sıra, Profesör Fabio Fava ve Gianni Silvestrini tarafından yönetilen ve çoğu uluslararası nitelikte ve dili İngilizce olan 150 seminer ve bilimsel konferans da yer alacak. Konferansın ana teması Akdeniz Havzası olacak. BlueMed Pilot girişiminin bir parçası olarak ve Avrupa Komisyonu'nun katılımıyla gerçekleşecek etkinlik, temiz bir deniz ve yozlaşmış ekosistemlerin ve habitatların geri kazanılması için üretim ve plastik geri dönüşüm stratejilerini gösterecek. Diğer etkinlikler, Toprak Sağlığı Misyonu ve Gıda Misyonu Kurulu tarafından 2030 yılına kadar toprakların %75'inin sağlıklı olmasını sağlamak için önerilen döngüsel biyo-ekonomi konusunu ele alırken, plastik atık dönüşümü üzerine çalıştaylar, piroliz sistemlerinin fırsatlarını da vurgulayacak. 
Key Energy bağlamında, açılış konferansı, İtalya için PNRR (Ulusal İyileşme ve Dayanıklılık Planı) ile bağlantılı fırsatlara, enerji geçişi için teşvik politikalarına ve bunların ulus üzerindeki etkisinin değerlendirilmesine ışık tutacak. Afrika Yeşil Büyüme etkinliği, ITA, İtalyan Ticaret Ajansı ile işbirliği içinde, Kenya ve Ruanda'dan kurumsal temsilciler ve Afrika birliklerinin yanı sıra Sahra Altı Afrika'daki İtalyan şirketlerini doğrudan içerecek ve Afrika kıtasının enerji karmasında rüzgârın gelecekteki rolünü vurgulayacak. Bunlara paralel olarak, ekonomiyi yeniden canlandırmak için Avrupa eylemlerinin merkezinde yer alan elektrik sektörü kurumlar ve Avrupa birlikleri; Yeşil Mutabakat’ı yerine getirmek üzere en iyi stratejiyi belirlemek için İtalyan muhataplarla buluşacak.
Bu yıl, Ecomondo ve Key Energy ile birlikte IEG tarafından ANFIA (İtalya'nın otomotiv endüstrisi derneği) ile ortaklaşa düzenlenen ve kentsel hijyen için tüm araç ve armatür çeşitlerini sergileyecek olan Çevresel Motor Şovu SAL.VE de Rimini Fuar Merkezi’nde yerini alacak. Bu alanda sokak temizliği, katı ve sıvı atık toplama ve taşıma alanındaki yenilikler sergilenecek.
Etkinlik programına ulaşmak için: https://en.ecomondo.com/events/program/events-schedule?date=2021-10-26Slider Altına