Ecomondo ve Key Energy Fuar Alanının %70’i Rezerv Edildi

26 Eylül 2020 Dergi:

Sürdürülebilir kalkınmaya odaklı Ecomondo ve Key Energy fuarları 3-6 Kasım tarihleri arasında Rimini fuar merkezinde (İtalya) gerçekleştirilecek. İtalyan Fuar Grubu (IEG) Başkanı Cagnoni: "Böylesine önemli bir sonuç, işletmelerin bu fuarlara güveni olmasaydı mümkün olamazdı" diyor.
İtalyan Fuar Grup Başkanı Lorenzo Cagnoni, “İçinde bulunduğumuz koşullara çok büyük enerjiyle tepki verdik ve katılımlarını teyit etmek isteyen firmaların güveni sayesinde buradayız. Ecomondo ve Key Energy, fuar sisteminin işletmeler ve şirketler için ne denli gerekli olduğunu gösterecek. Vicenza fuar merkezinde düzenlenen altın ve mücevher etkinliği VOICE'da tüm ticaret mensuplarının ikna edici memnuniyetiyle, bunu kısa süre önce sahada denedik" diyor.
Rimini Belediye Başkanı Andrea Gnassi; "Ecomondo'da, vaka geçmişimizi sunacağız. Örneğimizi, Freiburg'daki Vauban Fuar Merkezi gibi Kuzey Avrupa'daki mekanlardan aldık. Rimini şu anda 16 kilometrelik bir sahile sahip ve atık suyun arıtılması için 400 milyon Euro yatırım yapıldı. Sahil gezinti yerimiz, üzerinde kum tepelerini yeniden inşa ettik, bu aynı zamanda sağlık ve güvenlik konularında kişiselleştirilmiş bilgilerin alınabildiği Kent Sağlık İstasyonlarına da ev sahipliği yapan deniz parkına giden bir yola dönüştürüldü. Yıllar önce teşekkür etmek istediğim IEG ile anlaşarak iş modellerimizi değiştirdik ve artık stratejik hale gelen sektörlere odaklandık" diyor.
IEG CEO'su Corrado Peraboni, "Bu fuarları organize etmek, fuara girmeden önce bile güvenliği sağlamak için önemli ölçüde inovasyon yaptık. Standların kurulumundan yemek servisine kadar güvenlik gözetildi. IEG, katılımcılarımızın yalnızca iş ilişkilerine odaklanmasını sağlamak için güvenlik protokolleri konusunda organizasyon çabalarının tüm maliyetlerini karşıladı. Ecomondo ve Key Energy hibrit fuarlar olacak: hem fiziksel, canlı katılım ve kısa süre içinde sunacağımız B2B'ye adanmış dijital kanalımız." 
IEG'nin Yeşil ve Teknoloji Bölümü Grup Marka Müdürü Alessandra Astolfi, "2019 ile karşılaştırıldığında, yerimizin %70'i dolu olacak. Böyle bir dönemde gerçekten olağanüstü bir başarı bu. Katılımcıların, ticaret ve iş birliklerinin, platformlarının, bilim topluluğunun gereksinimlerini analiz ettik, üç ayrı giriş, Ecomondo için 26 oda ve Key Energy için 10 oda kurduk ve olayların iletim akışı için bir televizyon yayını donanımı yerleştirdik. Yeni kurulan işletmelerin, Avrupa Komisyonu'nun ve İtalya’nın kilit bakanlıklarının katılımının önemini vurgulamak istiyorum" diyor.
Sürdürülebilir Kalkınma Vakfı Başkanı Edo Ronchi, “Yeşil Anlaşma; kalkınma modelini değiştirmek için tarihi bir fırsat olan Kurtarma Fonu’nun 209 milyar Euro’luk kısmının kullanımı için temel bir anahtar olarak belirlendi. Emisyonların yüzde 55'e düşürülmesine yönelik yeni Avrupa hedefini düşünürsek, enerji sistemindeki değişikliği hayal edebilirsiniz. Sonra sürdürülebilir hareketlilik, gıda sisteminin ekolojik kalitesi ve iklim sorunları, yaşam kalitesi var. Yeşil ekonominin politikaları, şehirlerimizde yerleşmeyi başarırsa AB’nin hedefleri açısından etkili olacak" diyor.
Key Energy Bilimsel Komite Başkanı Profesör Gianni Silvestrini, "Avrupa'nın iklim hedeflerini yükseltme kararı, bizi yenilenebilir enerji kaynakları, verimlilik ve elektrikli mobilite konusunda önemli ölçüde hızlanmaya zorluyor. Fiyatların düşürülmesi ve Komisyon tarafından önerilen yeni hedefler sayesinde yıllık kurulu gücünü on kat artıracak bir pazar olan fotovoltaik sektörünün büyüme potansiyelini düşünürsek, bu fuarın büyük bir fırsat sağlayacağı görülecek. Sektörün büyümesinde güçlü umutlara sahip olmayı sağlayacak temel taşları; yenilenebilir enerji kaynakları, enerji verimliliği, elektrikli mobilite ve akıllı şehirler olan bir fuar olacak" diyor.
Ecomondo Bilimsel Komitesi Başkanı Profesör Fabio Fava, "Bu yılki organizasyon, döngüsel ekonominin hem Avrupa hem de İtalyan stratejilerinin merkezinde yer aldığına dair iyi haberlerle başlıyor. Covid19’un çeşitli zincirler ve bunların yenilikleri üzerindeki etkisi, endüstride ve hizmetlerde dijitalleşme ve çevresel yenilenme, bu paradigmanın uygulanmasında belirleyici faktörler olacak. Ecomondo her zaman çığır açan bir fuar oldu, bu nedenle Avrupa Yeşil Anlaşması’nın ne kadar güçlü, zorlayıcı olduğunu kabul ettik, endüstrinin ve hizmetlerinin bu krize nasıl tepki verdiğini göstermek için salgın gündemine kısa bir süreliğine ara veriyoruz."