Header Reklam
Header Reklam

ECOMONDO ve KEY ENERGY, Dijital Etkinliği Başarıyla Sona Erdi

22 Kasım 2020 Dergi: Kasım-Aralık 2020
ECOMONDO ve KEY ENERGY, Dijital Etkinliği Başarıyla Sona Erdi

İtalyan Fuar Grubu'nun dijital platformundaki iki haftalık Ecomondo ve Key Energy sanal etkinliğinde 5.000'den fazla iş fırsatı yaratıldı. Dijital alanı aktif olarak kullanan 400 şirketin profilleri 73.000 kez görüntülendi.
Ecomondo ve Key Energy Digital Edition 2020, yeni sürdürülebilir kalkınma modelleri ve iklim değişiklikleri konusunda iş ve nitelikli ağ oluşturma için geçerli bir itici güç olduğunu gösterdi. Kasım 2021'de Rimini'ye (İtalya) canlı olarak geri dönmeyi bekleyen İtalyan Fuar Grubu’nun (IEG) Ecomondo ve Key Energy fuarları, 3 - 15 Kasım tarihleri arasında çevrimiçi bir platformda gerçekleştirildi ve pandemiye karşı mücadelenin neden olduğu sınırlamalara hızlı bir yanıt sağladı. Platformda toplam 735 grubun 400 aktif şirketi vardı. Faaliyetler sırasında 5.000'in üzerinde iş fırsatı yaratıldı. Sanal fuar sürecinde 21.000'den fazla kullanıcıyla, katılımcı sayfalarının toplam 73.479 görüntülenmesi sağlandı. Konferansları toplam 33.897 katılımcı izledi. Medya katılımı da mükemmeldi: Şimdiye kadar Ecomondo ve Key Energy Digital Edition için, 109'u TV ve radyo olmak üzere 5,620 basın ve web yayını kaydı yapıldı ve toplamda 416,873,154 kişiye ulaşıldı. Yabancı basında çıkan haberler 470'e yükseldi.

Katılımcıların sadakati, 2021'de merakla beklenen canlı versiyona yönelik fuarları ekstra bir avantajla başlatacak. Aslında, İtalyan Fuar Grubu, Yeşil Topluluk ile en önemli ulusal ve uluslararası randevuları için dijital platformu yeniden etkinleştirecek, örneğin atık önleme için Avrupa haftası, Dünya Çevre Günü ve benzeri etkinliklerle çoğaltacak. Her zaman olduğu gibi, Teknik Bilimsel Komite ve derneklerin desteğiyle, Yeşil Ekonomi şirketleri için iş fırsatlarını genişletecek ve ilgili konuları yasal düzenleyici ve uygulamaya yönelik bir eğimle ele alacak. 

Ecomondo ve Key Energy, şu anda tüm hükümetlerin, girişimcilik, finans ve kamu yönetimi dünyalarının, yani Avrupa Yeşil Anlaşması ile bağlantılı olanların gündeminin merkezinde yer alan konularla yüzleşen gerçek düşünce platformu olarak rolünü teyit etti. Örneğin, İtalya'da Yeşil Ekonominin Genel Devletlerinden gelen Yeşil Geçişi hızlandırmak için teklifler paketi ve rüzgâr enerjisi için ANEV manifestosu gibi önemli adımlar, Ecomondo ve Key Energy 2020 dijital etkinliğinin yıldızları oldu. Dahası, İtalyan hükümetinin katılımı, Avrupa Komisyonu himayesinde olduğu gibi önemli ve nitelikliydi.

Profesör Fabio Fava başkanlığındaki Bilimsel Komite tarafından düzenlenen çevrimiçi Ecomondo etkinlikleriyle, salgının İtalya’nın imalat endüstrisinin çeşitli sektörleri üzerindeki etkisinin hassas bir analizi gerçekleştirildi. Kamu ve özel sektörün önemli oyuncularının ve Avrupa sektörlerinin, İtalya Bakanlıklarının, Avrupa Komisyonu'nun ve OECD'nin katılımıyla önemli oturumlar gerçekleştirildi. “Beacon” konferansları sayesinde, ülkenin hızlı, ekonomik, çevresel ve sosyal toparlanması için İtalya'nın Avrupa ve Akdeniz bölgesi ile birlikte üretiminin, şehirlerinin, doğal mirasının, toprağının, suyunun ve denizlerinin sistemik kapsayıcı bir şekilde yenilenmesini sağlamak için eylemler belirlendi.

Key Energy'nin açılış oturumunda, Milan Polytechnic'in Enerji Strateji Grubu tarafından etkinlik için hazırlanan bir anket sonuçlarıyla, 2030 yılına kadar iklim değişikliğine neden olan emisyonların azaltılmasına yönelik Avrupa hedeflerinin %40'tan %55'e yükseltilmesinin İtalya üzerindeki etkisini derinlemesine incelendi. Bu yeni zorluğa bazı olası yanıtlar, yine etkinlikte yapılan tarımsal projeler sunumları, Enerji Toplulukları ve %110 Ecobonus konferansları, Profesör Gianni Silvestrini'nin başkanlık ettiği bilimsel komitenin sunumları ve ayrıca hidrojen konulu konferanslardan geldi. Elektrikli mobiliteye özel bir odaklanma söz konusuydu, İtalya'da mobilite ile temiz enerjiyi birbirine bağlamanın kilit bir unsur olduğu gözler önüne serildi.
 Slider Altına