Header Reklam
Header Reklam

Ecomondo ve Key Energy 2022: Yeşil İnovasyon Zamanı

12 Nisan 2022
Ecomondo ve Key Energy 2022: Yeşil İnovasyon Zamanı

IEG’nin (Italian Exhibition Group) yeşil teknolojilere odaklı iki önemli etkinliği Ecomondo ve Key Energy, 8-11 Kasım 2022 tarihleri arasında Rimini Fuar Merkezi’ne geri dönüyor. 25. Ecomondo, Avrupa'nın döngüsel ve yeşil ekonominin teknolojik inovasyon pazarı olacak. 15. Key Energy Fuarı, İtalya'da enerji kaynaklarını çeşitlendirmeyi hızlandırmanın merkezi olacak ve Hidrojen, kentsel dönüşüm ile enerji verimliliğine odaklanacak.

Güncel olaylar, ülke sistemini fosil yakıtlardan arındırma ihtiyacını daha da belirgin hale getirdi. İtalyan Fuar Grubu'nun 8-11 Kasım 2022 tarihleri ​​arasında Rimini Expo Center'da gerçekleştirilecek olan Ecomondo ve Key Energy etkinlikleri ise sırasıyla İtalya'nın ekolojik ve enerji geçişine odaklanacak.

Tüm fuar alanının 100.000 metrekareden fazlasını kaplayan iki fuar, kamu ve özel şirketlerin, yerel yönetimlerin ve bilim dünyasının ana oyuncular için yetkin iş ve araştırma platformları olacak.

Döngüsel biyo-ekonomi ve yenilenebilir enerji sektörleri, 2030 yılına kadar 1.000 milyar Euro’luk kamu ve özel yatırımı dolaşıma sokacak projeler ve kamu politikaları gibi ekolojik ve enerji geçişine rehberlik eden Avrupa stratejik planlarının daha fazla paylaşılmasını istiyor. IEG’nin Rimini’deki iki önemli etkinliği de bu isteğe en iyi düzeyde yanıt verecek.