Ecomondo ve Key Energy 2022, Kuzey Afrika ve Sahra Altı Ülkelerindeki Çevresel Zorluklara Odaklanıyor

28 Ağustos 2022 Dergi: Temmuz-Ağustos 2022

IEG tarafından İtalya’nın Rimini kentinde 8-11 Kasım 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Ecomondo ve Key Energy 2022 fuarlarının odak noktalarından biri de Kuzey Afrika ve Sahra altı ülkelerindeki çevresel zorluklar ve fırsatlar olacak. Avrupa'nın ekolojik ve enerji geçişi için referans noktası olacak Ecomondo ve Key Energy fuarlarını düzenleyen IEG'nin CEO'su Corrado Peraboni etkinlikleri için “Döngüsel ve yenilenebilir enerji alanındaki en kapsamlı fuar, iş ve araştırma platformu. Bu etkinlik, Avrupa ile Afrika arasında ağ oluşturma ve fırsat alışverişi için gerçek bir güç merkezi olacak” diyor.

Uluslararası Etkinlikler

Ziyaretçiler, sırasıyla Fabio Fava ve Gianni Silvestrini'nin başkanlık ettiği ve Avrupa Komisyonu'nun da katılacağı Ecomondo ve Temel Enerji Teknik-Bilimsel Komiteleri tarafından geliştirilen güçlü bir küresel konferans fırsatıyla karşılanacak. Uluslararası, ulusal ve yerel kurumları, kamu ve özel şirketleri ve bilim dünyasını öne çıkaracak bir dizi konferans ve seminer, etkinliğin de cazibe noktası olacak.

Afrika Yeşil Büyüme Forumu

Afrika büyükelçilikleri, hükümetleri ve kurumları, bu yıl ikincisi düzenlenecek Africa Green Growth Forumunda buluşacak; “Yeşil Hidrojen” ve “Su, Enerji ve Gıda Bağlantısı” alanlarında, döngüsel ekonomi ve Afrika'nın dünya ekonomisine sürekli artan entegrasyonunda genç girişimciliğine odaklanan büyüme fırsatları ele alınacak. Etkinlik, ITA-İtalyan Ticaret Ajansı, Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ve Ekolojik Geçiş Bakanlığı'nın desteğiyle RES4Africa ve Ecomondo-Key Enerji Bilim Komitesi tarafından düzenlenecek.

Afrika Yeşil Büyüme forumunun amacı, Afrika'daki yatırımları artırmak, enerji ve ekolojik geçişi hızlandırmak ve İtalyan şirketlerinin bu pazara girmesini sağlamak için koşulları teşvik etmek. Etkinliğin iki ana odak noktası olacak: “Afrika şehirlerinin sürdürülebilir geleceği” ve “Yeşil Hidrojen”. Forumda ayrıca döngüsel ekonomi, biyo-ekonomi ve genç girişimcilik gibi konular da işlenecek. Afrika Yeşil Büyüme Forumu 10 Kasım 2022 tarihinde 14:00 – 18:00 saatleri arasında yapılacak.

Yeni Enerjiler

Fosil karbondan geçiş, küresel bir karbon yönetimi stratejisine olan acil ihtiyacı ele alacak olan OECD'nin Biyo, Nano ve Yakınsak Teknolojiler (BNCT) görev gücünün başkanlık ettiği “Karbon Nötrlüğüne Geçiş” etkinliğinde yer alacak.

Kuraklık ve Alternatif Su Kaynakları

Ayrıca Avrupa Komisyonu, Water Europe ile birlikte su kıtlığı sorunlarına ilişkin AB tarafından finanse edilen projeler hakkında düzenlenen “Avrupa Su Projeleri: Su Kıtlığı ve Kuraklık Konusunda Gerekli Eylemler-Akdeniz'e odaklanın”; oturumuna Francesco Fatone başkanlık edecek.

Sürekli güncellenen etkinlik programı:

https://en.ecomondo.com/events/program/seminars-and-conferences?date=2022-11-08


Etiketler


Slider Altına