Header Reklam
Header Reklam

ECOMONDO ve KEY ENERGY 2020, Yeşil Dönüşüm Buluşması Hem Fiziksel Hem Sanal Ortamda Gerçekleşecek

08 Eylül 2020
ECOMONDO ve KEY ENERGY 2020, Yeşil Dönüşüm Buluşması Hem Fiziksel Hem Sanal Ortamda Gerçekleşecek

3 - 6 Kasım 2020 tarihleri arasında Rimini fuar merkezinde düzenlenecek Ecomondo ve Key Energy fuarları programında 80'den fazla canlı konuşma etkinliği yer alıyor. İtalyan Exhibition Group, etkinliklerin yoğun biçimde takip edilmesi ve katılımcılar için daha fazla iş fırsatları yaratmak amacıyla, fiziksel ortam ziyaretlerinin yanı sıra dijital bir platformla, döngüsel ekonomi ve yenilenebilir enerji kaynakları için pazar olanaklarının değerlendirilebilirliğini artırıyor. İki fuar melezleşiyor: Ekonomiyi ve şehirlerimizi yeniden tasarlayan Avrupa Yeşil Anlaşması yolunda fiziksel ve dijital katılım, bir arada sunuluyor.
Buluşma yeri fiziksel, ancak fırsatlar dijital olarak katlanıyor. 3 - 6 Kasım tarihleri arasında Rimini fuar merkezinde (İtalya) düzenlenecek olan Ecomondo ve Key Energy 2020 fuarları için İtalyan Fuar Grubu, katılımcıların stantlarına ve konferans odalarına yeni dijital bir platform özelliğini ekliyor. 
Avrupa Komisyonu'nun ekonomik manifestosu, Ecomondo ve Key Energy'nin 2020 organizasyonunun yoluna ışık tutacak. Endüstriyel sistemin yeşil dönüm noktası, biyoekonomi, kamu yönetiminin ve şehirlerdeki hizmetlerin dijitalleşmesi, tüketicilerin kilit rolü, düzenlemelerin basitleştirilmesi, paylaşılan mobilite, bir büyüme faktörü olarak sürdürülebilir inovasyon, iki fuarın omurgasını oluşturuyor. Bu tematik alanlarda, kurumsal kümeler, dernekler, düşünce kuruluşları, Avrupa Komisyonu, İtalya Çevre Bakanlığı ve Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, konferans ve konuşma etkinlik takviminde; birinci sınıf panellerle katkıda bulunuyor. “Yeşil Ekonominin Genel Birlikleri” organizasyonunun 9.sunu gerçekleştirecek  Sürdürülebilir Kalkınma Vakfı da, etkinliği Ecomondo programına aldı.
“Yeşil Ekonominin Genel Birlikleri”, Çevre Bakanlığı, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ve Avrupa komisyonu ile işbirliği içinde, İtalya'da yeşil ekonomiyi temsil eden 66 ticari kuruluştan oluşmakta, İtalya Yeşil Ekonomi Ulusal Konseyi tarafından desteklenmektedir.
Son derece ilginç yeni bir özellik, her iki fuarda da katılımcılar ve ziyaretçiler için arz ve talep arasındaki toplantı olanakları fırsatını artıran dijital platform olacak. Kullanıcıların kaydı, yalnızca konferansları akış halinde takip etmeyi değil, her şeyden önce katılımcılar için ayrılmış alana erişmeyi de sağlayacak. Örneğin Covid-19'dan korunmaya yönelik uluslararası kısıtlamalar nedeniyle İtalya'ya ulaşamayanlar veya normal koşullar altında bile uzun mesafeli bir yolculuğu tercih etmeyenler için tüm görüşme olanakları, bu sanal iş alanları ile mümkün kılınacak. Böylece platforma kayıt olmak, fuar günlerinden sadece birine katılabilenler için de, Ecomondo ve Key Energy 2020'de bulunabilecek pazar fırsatlarını başlatmak, devam ettirmek veya sonuçlandırmak için katılımcılarla bire bir görüşme imkanı verecek.
 İtalyan Fuar Grubu Yeşil ve Teknoloji Bölümü Marka Müdürü Alessandra Astolfi, “Ecomondo ve Key Energy'nin katılımcıların ve ziyaretçilerin hizmetine sunduğu yeni dijital platform, fuarın fiziksel deneyimini genişletmeyi sağlayan bir ortam. Fuar, ilgi ve fırsatları kolaylaştırmak için her iki sergiyi de kesinlikle 'veri odaklı' yapacak yeni bir hibrit formata yöneliyor. Örneğin, yapay zekaya dayalı arabuluculuk hizmetlerinin, uluslararası müşterilerle önemli bir gündem oluşturmak amacıyla genişletilmesi söz konusu. Son olarak, bu platform bireysel katılımcıların etkileşimi ve yatırımların geri dönüşünü izlemesini sağlayacak. Bu platform, işletmelerin büyümesi için kesinlikle değerli bilgiler sağlayacak” dedi.
#Safebusiness protokolü çerçevesinde ve GBAC STAR akreditasyonu ile katılımcıların ve ziyaretçilerin risklerini azaltmak ve güvenliğini sağlamak için, fuar merkezinin açılış saatleri sabah 9'dan akşam 6'ya uzatıldı. Sektörün fuarı arasında, pandemiden beri Ecomondo ve Key Energy fiziksel katılımcılar ile düzenlenen ilk fuarlar olacak.Slider Altına