Header Reklam
Header Reklam

Ecomondo için geri sayım başladı

20 Ekim 2017 Dergi: Eylül-Ekim 2017
Ecomondo için geri sayım başladı

Yeşil ekonomi dünyasını bir araya getiren Ecomondo, bu yıl 21. kez kapılarını aralıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de İtalya-Rimini’de gerçekleştirilecek fuar, 7-10 Kasım tarihlerinde sektörün önde gelen temsilcilerini aynı çatı altında buluşturacak. Fuar, “Yeşil Ekonomi”nin en önem arz eden konularını ele almakla birlikte, sürdürülebilir küresel kalkınma için, yeni çağın gereksinimlerini karşılamak amacıyla sunulan fırsatların da görüşüldüğü bir Avrupa platformu olmasıyla da önem kazanıyor.

Yılda 950 milyon euro ciroya sahip ve önümüzdeki yıllarda ciddi büyüme potansiyeli olan “Fotovoltaik Enerji ve Depolama” konusuna KEY ENERGY Fuarı’nda bu sene özel olarak değinilecektir. Sektöre yönelik gelişmelerin, fotovoltaik enerji odaklı KEY SOLAR ,  teknoloji ve kaynakların verimli kullanımı odaklı KEY EFFICIENCY, rüzgar enerjisine odaklanan KEY WIND ile birlikte talebi artıran yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjinin depolanma yöntemlerine odaklanan KEY STORAGE etkinliklerinde takip edilmesi mümkün.

İtalya, “Yeşil ve Sirküler Ekonomi”de, özellikle enerji verimliliği, atık geri dönüşümü ve kaynak verimliliği konularında Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden birisi. Bu sebeple, Ecomondo/Key Energy Fuarı sektörün önde gelen şirketlerinin bir araya gelerek yeni teknolojileri, trendleri keşfedebilecekleri ve profesyonellerle fikir alışverişinde bulunabilecekleri uluslararası platformda önemli bir referans noktası. Ecomondo‘nun bu seneki odak noktası;  Kentsel Dönüşüm ve Sürdürülebilir Hareketlilik. Fuarda, geleceğin ideal şehir modeli kentleşme, teknolojik çözümler, hareketlilik planları, yenilenebilir enerji kullanımı ve depolama örnekleriyle yeni nesil sürdürülebilir şehrin doğuşuna tanıklık edilecek.Slider Altına