Header Reklam
Header Reklam

Ecomondo Fuarı, Key Energy Fuarı İle Eş Zamanlı Olarak 7-10 Kasım Tarihlerinde İtalya’da Düzenlenecek

21 Ağustos 2017 Dergi: Temmuz-Ağustos 2017
Ecomondo Fuarı, Key Energy Fuarı İle Eş Zamanlı Olarak 7-10 Kasım Tarihlerinde İtalya’da Düzenlenecek

IEG (Italian Exhibition Group) organizatörlüğünde, Rimini Expo Center'da, başta Akdeniz ülkeleri olmak üzere toplamda 40 ülke, 1.200'den fazla şirket ve yaklaşık 105 bin temsilci, ürünlerini ve yeniliklerini sunmak amacıyla, 7-10 Kasım 2017 tarihlerinde, Ecomondo / Key Energy Fuarı’na katılacak.

Fuar, “Yeşil Ekonomi”nin en önem arzeden konularını ele almakla birlikte, sürdürülebilir küresel kalkınma için, yeni çağın gereksinimlerini karşılamak amacıyla sunulan fırsatların da görüşüldüğü bir Avrupa platformu olmasıyla da önem kazanıyor. Bu sene önceki senelere kıyasla, biometan, biyo-temelli endüstri pazarının büyümesi ve buna paralel olarak kıyı erozyonu, sel gibi iklim koşullarıyla bağlantılı hidrojeolojik risklerin karşısında alınabilecek önlemler gibi farklı konularla da gündemi dolduracaktır.

Yılda 950 milyon Euro ciroya sahip ve önümüzdeki yıllarda ciddi büyüme potansiyeli olan “Fotovoltaik Enerji ve Depolama” konusuna KEY ENERGY Fuarı’nda bu sene özel olarak değinilecektir. Sektöre yönelik gelişmelerin, fotovoltaik enerji odaklı KEY SOLAR,  teknoloji ve kaynakların verimli kullanımı odaklı KEY EFFICIENCY, rüzgar enerjisine odaklanan KEY WIND ile birlikte talebi arttıran yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjinin depolanma yöntemlerine odaklanan KEY STORAGE etkinliklerinde takip edilmesi mümkün.

Konferanslarda özellikle su sektörüne ilişkin,  Avrupa Sirküler Ekonomi Kalkınma Politikası ele alınacak. Horizon2020 programı kapsamında, “Inovasyon” konusu değerlendirilecek.  Kentsel ekonominin ekonomi ve çevre üzerindeki etkisi irdelenecek. Ecomondo/Key Energy,  Uluslararası Su Birliği, WssTP platformuna bağlı dünyaca ünlü teknologların katılımıyla bu sene ayrıca onurlandırılacaktır.

Ayrıca, Res4Med Başkanı Roberto Vigotti tarafından koordine edilen “Depolama ile Fotovoltaik ve Uluslararası Senaryolar” konferansı Avrupa ve Akdeniz bölgesindeki depolama durumunun bir görünümünü sunacak ve Avrupa Birliği’nin 2030 yılında hedeflerine ulaşabilmesi için senaryoların nasıl olması gerektiği konusuna değinecek. Bununla beraber “Rüzgâr Enerjisi: Uluslararası Pazar” konferansında sektörün önümüzdeki yıllarda daha etkili bir rol oynaması için sektörün belli başlı teknik ve ekonomik fırsatlarından bahsedilecek.

İtalya, “Yeşil ve Sirküler Ekonomi”de, özellikle enerji verimliliği, atık geri dönüşümü ve kaynak verimliliği konularında Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden birisi. Bu sebeple, Ecomondo/Key Energy Fuarı sektörün önde gelen şirketlerinin bir araya gelerek yeni teknolojileri, trendleri keşfedebilecekleri ve profesyonellerle fikir alışverişinde bulunabilecekleri uluslararası platformda önemli bir referans noktası.Slider Altına