Header Reklam
Header Reklam

Ecomondo Digital Green Weeks Etkinlik Programı Devam Ediyor

22 Nisan 2021
Ecomondo Digital Green Weeks Etkinlik Programı Devam Ediyor

Ecomondo Digital Green Weeks Etkinlik Programının 2. Hafta’sı, Sürdürülebilir Şehir ve Düşük Karbon Ekonomisi temaları ile 27-29 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrimiçi yapılacak.
Etkinlik çerçevesinde; ambalajlar ve biyoplastikler, akıllı atık izleme, dağınık kompostlama, endüstriyel simbiyoz, tarımsal atıkların değerlendirilmesi, döngüsel kentsel geçiş konuları ele alınacak.
Dijital Yeşil Haftalar etkinlik serisi, ECOMONDO tarafından yeşil ekonomi topluluğuna yeni ekolojik geçiş senaryoları aracılığıyla rehberlik etmek için tasarlandı ve 5 bölümden oluşuyor.
Profesör Fabio Fava liderliğindeki Bilimsel Komite tarafından tasarlanan program, “Ekolojik geçişe liderlik etmek” başlığı altında hedeflenen makro temalara bölünmüş bir gündeme sahip. İlk “Hafta”, 23-25 Mart tarihleri arasında “Yeşil Devrim ve Enerji Geçiş” teması ile yapılmıştı.
3. HAFTA - Mavi Ekonomi E-Mobilite teması ile 18-20 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Etkinlikte; eko-tasarım, plastik-tekstil değer zincirleri, biyoenerji, yeşil limanlar, deniz çöpü, hidrojeolojik istikrarsızlık ve ağaçlandırma, yeşil ulaşım ve lojistik konuları yer alacak. E-mobilite konusunda, şarj altyapısı, şirket filoları ve arabaları, ticari araçlar ve ilgili pratik ve fiziksel avantajların yanı sıra uzun vadeli kiralamalar ve araçtan şebekeye enerji aktarımı konuları gündemde olacak.
4. HAFTA, İklim Değişikliği ve Çevre Koruma teması ile 8-10 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Dünya Çevre Günü'ne odaklanan etkinlik çerçevesinde; toprağın ve biyolojik çeşitliliğin korunması ve terk edilmiş alanların yenilenmesi konusunda ICE AGENCY ile işbirliği içinde, Brezilya pazarına yönelik Ecomondo Brezilya fuarı sanal versiyonu yer alacak.
5. HAFTA, Yeni Nesil Ecomondo 2021'e Giden AB Yolu teması ile 21-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak