Header Reklam
Header Reklam

Ecomondo, 100 binden fazla kişiyi ağırladı

02 Aralık 2016 Dergi: Kasım-Aralık 2016
Ecomondo, 100 binden fazla kişiyi ağırladı

Yeşil ekonomi dünyasını bir araya getiren Ecomondo, bu yıl 20. kez düzenlendi. Her sene olduğu gibi bu sene de İtalya-Rimini’de gerçekleştirilen fuar, 8-11 Kasım tarihlerinde yeşil ekonominin değdiği pek çok sektörün temsilcilerini aynı çatı altında buluşturdu.
Katılımın geçen seneye göre yüzde 2 arttığı Ecomondo 2016’yı ziyaret edenlerin sayısı 105 bin 574 kişi olarak kayıtlara geçti. Bu sayının 11 binden fazlasını İtalya dışından gelen ziyaretçiler oluşturdu. 113 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirilen Ecomondo’ya bin 200’den fazla firma katılım gösterdi. 550 alıcının katıldığı fuar boyunca 4 bin 500 iş görüşmesi yapıldı. Yüzlerce seminere de ev sahipliği yapan Ecomondo’da akredite olan gazeteci sayısı 520 idi.
Ecomondo’yu düzenleyen İtalyan Fuar Grubu’nun başkanlık koltuğunda oturan Lorenzo Cagnoni, yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi: “Son 20 yıldır İtalya’nın yeşil ekonomi tarafında gösterdiği olağanüstü performansına biz de eşlik ediyoruz. İşletmeler dünya çapında anahtar oyuncu hâline geldi. Avrupa Birliği ve İtalya hükümetinin desteğiyle, iş, ilişkiler ve bilgi noktasında çok büyük fırsatlar elde etti. Dünya çapındaki bu liderliği yaymak adına artık bu bir meydan okuma niteliğinde. Bu anlamda Ecomondo’yu, Brezilya’nın ardından, 2017’de Çin’de de düzenleyeceğiz”.

 


Etiketler