Header Reklam
Header Reklam

Dünyanın İlk Akıllı Drenaj Pompası BIBO Alpha Düşük Enerji Tüketimi Sağlıyor

08 Haziran 2023 Dergi: Mayıs-Haziran 2023
Dünyanın İlk Akıllı Drenaj Pompası BIBO Alpha Düşük Enerji Tüketimi Sağlıyor

Dünyanın en büyük su ve atık su arıtma çözümleri sağlayıcısı Xylem, BIBO Alpha teknolojisi ile özellikle maden, inşaat ve endüstri sektörlerine katma değer sağlıyor. Bu sektörlerde ağır hizmet tipi dalgıç çamurlu su pompası olarak yaygın şekilde kullanılabileceğinin altını çizen Xylem İnşaat ve Maden Grubu Satış Müdürü Onurhan Bayraktar, BIBO Alpha teknolojisinin otonom yani insansız çalışmaya uygun olmasının iş gücü gerekliliğini azalttığını ve buna bağlı sorunları bertaraf edebildiğini, tamirat masraflarını yüzde 70’e kadar düşürüp, vergi istisnası kolaylığı sağladığını ve basınç sensörü sayesinde işe göre kendi devrini değiştirebildiğini ifade ederken, IE4 enerji verimliliği ile düşük enerji tüketimi sağladığının da altını çizdi. 

Akıllı endüstriyel pompalar ve ilgili ekipmanların lider sağlayıcısı olan Xylem; bünyesindeki yüksek verimli su teknolojileri, endüstriyel pompaları ve uygulama çözümleri ile yalnızca daha az enerji kullanmak ve yaşam döngüsü maliyetlerini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilirliği de destekliyor. Bu kapsamda dünyanın ilk akıllı çamurlu su drenaj pompası olan BIBO Alpha teknolojisini de sektörle buluşturduklarını ifade eden Xylem İnşaat ve Maden Grubu Satış Müdürü Onurhan Bayraktar, BIBO Alpha teknolojisinin kullanımdan kaynaklı hataları önleyici koruyucu sistemler ile donatıldığının ve enerji verimliliğinde eşsiz elektrik motoruna sahip olduğunun altını çizdi.

Tamirat masraflarını yüzde 70’e kadar düşürüyor
BIBO Alpha teknolojisinin maden, inşaat ve endüstri sektörlerinde ağır hizmet tipi dalgıç çamurlu su pompası olarak yaygın şekilde kullanılabileceğini ifade eden Onurhan Bayraktar; “BIBO Alpha teknolojisinin, enerji ve yedek parça ile tamirat masraflarını yüzde 60 ila 70 oranlarına kadar düşürülmesi büyük önem taşıyor. Yeni nesil bir dalgıç pompa olan BIBO Alpha’nın, yeni teknoloji ürünleri kullanmayı ve işletmelerine değer katmayı amaçlayan, çamurlu su prosesi olan firmalara katma değer sağlayacak bir teknoloji olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Yatırım ve operasyon maliyetlerini azaltıyor 
Çoğu işletmenin pompalarını insan kontrolü ile çalıştırdığını ve enerji verimliliği konusunda ölçüm yapamadığını söyleyen Onurhan Bayraktar; ”BIBO Alpha, en uygun tüketimin sağlandığına emin olmanıza olanak tanırken, insandan kaynaklanan kullanım hatalarını da bertaraf etmesi, yanı sıra ekonomik açıdan ve zamandan tasarruf ettirmesi gibi faydalar sağlıyor. BIBO Alpha aynı zamanda Eşsiz IE4 enerji verimliliği sunuyor. Otomatik çalışıyor olması ve bunu kontrol panosuna ihtiyaç duymadan yapıyor olması da yatırım maliyeti ile operasyon maliyetlerini gözle görülür olarak azaltıyor. Ek olarak teşvikli alım ve vergi istisnası kolaylığı da sunuyor” dedi.

Basınç sensörü sayesinde işe göre kendi devrini değiştirebiliyor
Dahili frekans konvertörü ile değişken devirlerde çalışabilme imkânı sunan BIBO Alpha’nın basınç sensörü ile otomatik olarak açılıp kapanabildiğini ifade eden Onurhan Bayraktar; “Basınç sensörlü olması pompanın işe göre kendi devrini değiştirebilmesine olanak tanıyor. Yaygın olarak kullanılan 2, 3.5, 5.6, 8 ve 10 kw güçteki tüm pompaların işini tek başına yapabilen bir ürün olarak öne çıkıyor. Su kaçağı sensörleri ile aşınmalardan kaynaklı motor yanmalarına izin vermiyor. Akım değişikliklerinden veya fazların ters bağlanmasından etkilenmemesi de oldukça önemli bir özellik. Yeni soğutma ceketi tasarımı sayesinde ise soğutma ceketi aşınmaları yaşatmıyor” şeklinde konuştu.


Etiketler


Slider Altına