Header Reklam
Header Reklam

Dubai metrosunun kabloları Türk Prysmian tarafından üretildi

24 Aralık 2009 Dergi: Eylül-Ekim 2009

Enerji ve haberleşme kabloları sektöründe dünya lideri Prysmian Kablo, gerçekleştirdiği uluslararası ihalelere yeni bir tanesini daha ekledi. Dubai metro inşaatında kullanılacak kabloların tamamına yakını Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri tarafından üretildi.

Dünyanın bir defada inşa edilen en uzun metrosu olma özelliğine sahip Dubai Metrosu?nun kablolarının tamamına yakını Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri'nin Mudanya'daki fabrikasında üretilip, Birleşik Arap Emirlikleri'ne ihraç edildi. Dubai Metrosu için; Prysmian Kablo tarafından özel olarak geliştirilmiş olan, yangın ortamında 180 dakikaya kadar işlevini sürdürebilen, alevin yayılmasını önleyen, zehirli gaz çıkarmayan, duman yoğunluğu düşük Afumex' kablolar tercih edildi.

Türk Prysmian, bu ihale kapsamında 1.065 kilometre uzunluğunda kablo ile 9.113.136 TL'lık satış gerçekleştirdi.

'Enerji Kablo ve Sistemleri' (Elektrik iletimi ve dağıtımı için deniz ve kara kabloları) ve 'Telekomünikasyon Kablo ve Sistemleri' (Video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları) olarak iki alanda faaliyet gösteren Prysmian Grubu'nun, 38 ülkede şubeleri, 21 ülkede 53 fabrikası, Avrupa ile Kuzey ve Güney Amerika'da 7 Ar-Ge Merkezi ve 12.000'den fazla çalışanı bulunuyor.


Etiketler


Slider Altına