Header Reklam
Header Reklam

Daha Sağlıklı Kentsel Hareketlilik için İletişim Kampanyası Başladı

07 Ekim 2020 Dergi: Eylül-Ekim 2020
Daha Sağlıklı Kentsel Hareketlilik için İletişim Kampanyası Başladı

İBB’nin WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler işbirliği ve Sağlıklı Şehirler Ortaklığı’nın (PHC) desteğiyle kısa mesafeli yolculuklara yönelik “Risk İletişimi ve Kamu Bilgilendirme Kampanyası”, COVID-19 salgını sırasında alternatif ulaşım yöntemlerini teşvik ederken toplu taşımada dikkat edilmesi gereken hijyen önlemlerini hatırlatıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler işbirliği ve Sağlıklı Şehirler Ortaklığı’nın (PHC) desteğiyle kısa mesafeli yolculuklara yönelik “Risk İletişimi ve Kamu Bilgilendirme Kampanyası” 28 Eylül 2020’de başladı. Yakın mesafelerde yürümeyi ve bisiklet gibi alternatif tekerlekli araçların kullanımını öneren proje; toplu ulaşıma olan güvenin artırılmasını amaçlarken bireysel otomobil kullanımının azaltılmasını da amaçlıyor.

İBB’nin bilgilendirme yaptığı billboard, üst geçit ve megavizyonlarda kampanyaya ait görseller İstanbullulara salgın sürecinin devam ettiğini belirterek, toplu ulaşım araçlarındaki mesafe ve hijyen önlemleri hatırlatıyor ve alternatif ulaşım türlerini vurguluyor. Kampanya İBB Ulaşım Daire Başkanlığı’nın himayesinde yürütülüyor.

Hem Türkçe hem İngilizce

İBB, küresel pandemi krizi sırasında daha güvenli ve sürdürülebilir ulaşım yöntemlerini teşvik etmek amacıyla hazırladığı kampanyanın insanlığın ortak geleceğine katkı yapmasını amaçlıyor. Tüm kampanyanın malzemeleri hem Türkçe hem İngilizce olarak hazırlandı. Hazırlanan malzemeler, dünyanın neresinde olursa olsun tüm belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının kullanımına açık olarak paylaşıldı.

Dokümanlar herkesin kullanımına açık

Ticari olmadığı sürece tasarım ve prodüksiyon dokümanları herkesin kullanımına açık olması planlandı. Dileyen belediye veya STK, https://koronavirus.ibb.istanbul/ adresine girerek bu dosyaları indirebilecek ve dokümanlarda belirtilen referansı vermek koşulu ile ihtiyacı olan düzeltmeleri yaparak kullanabilecek. Dosyaları indirmek için tıklayınSlider Altına