Header Reklam
Header Reklam

CitySurf tanıtım toplantısına kamudan büyük ilgi

01 Temmuz 2008 Dergi: Mayıs-Haziran 2008

Türkiye'nin ilk yerli GeoWeb 2.0 yazılımı olan ve PiriReis Bilişim Teknolojileri tarafından geliştirilen "CitySurf" "3D Coğrafi Bilgi Sistemi" Haziran ayında Ankara Hilton Oteli'nde düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Toplantıya İller Bankası Genel Müdürü Hidayet Atasoy, Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Mahmut Gençağa, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Şeref Efe, Kültür ve Turizm Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Mahmut Evkuran, Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz, Etimesgut Belediye Başkanı S. Kemal Yılmaz, TBD Başkanı Turhan Menteş ve pek çok kamu kurum ve kuruluşundan yetkililer katıldı.

PiriReis Projeler Koordinatörü Adil Yoltay ve Satış-İş Geliştirme Koordinatörü Gökhan Dağgez, CitySurf'ün içeriği, bir şehrin adres-ulaşım bilgileri, imar durum bilgileri, su-kanalizasyon, doğalgaz hatları gibi verilere ulaşmayı nasıl kolaylaştırdığı, arşiv sistemlerinin oluşturulabilmesi ve heryerden istenilen yetki düzeyi verilerek ulaşılabilirliğin sağlanması gibi özellikleri hakkında bilgiler verdiler.

CitySurf uygulaması halen yurtiçinde; Zeytinburnu, Tuzla, Eyüp, Bahçeşehir, Tokat, Çorum, Mamak, Etimesgut, Çankaya, İnegöl belediyeleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü'nde yurtdışında da Suudi Arabistan Milli Eğitim Bakanlığı, Çin ve Kanada gibi ülkelerde kullanılıyor.


Etiketler


Slider Altına